Regionální kolo soutěže v sudoku

Poslední únorový den se na naší škole soutěžilo v sudoku. Regionálního kola se zúčastnilo 25 tříčlenných týmů z 12 opavských i mimoopavských škol. „Děti luštily klasické sudoku, varianty i propojené tabulky, jako již tradičně bývá poslední kolo oříšek v rozstříhaných tabulkách, které si žáci musí nejprve správně poskládat a až poté vyluštit,“ okomentovala průběh soutěže učitelka Libuše Kovářová, která měla celou akci na starost

A jak to dopadlo? Naše mužstvo Klavír ve složení Vojtěch Hejátko, Dominik Kořistka a Jakub Fuchsík se umístilo na třetím místě. Tým Květinky ve složení Pavlína Plačková, Vanda Kubesová a Klaudie Plačková nakonec skončil osmý, za zmínku určitě stojí i 11. místo našich sedmaček Zuzany Šmachové a Doroty Hýlové a osmačky Simony Hromadové. První týmy postupují do celostátního finále, které se uskuteční v květnu ve VIDA! science centru v Brně.

Touto cestou chceme poděkovat městu Opava za poskytnutí cen pro první tři družstva na stupních vítězů.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den