Rubrika: Úspěchy

• 1. stupeň odměňoval

Dnes se na 1. stupni rozdávaly odměny za úspěchy ve sportovních a vědomostních soutěžích. Děti přijaly z rukou pana ředitele drobnou sladkost a poděkování za skvělou reprezentaci školy. Mgr. Eva Staňková

• Slavnostní vyhodnocování soutěží

Ve středu 26. června proběhlo v tělocvičně na Riegrově ulici tradiční vyhodnocování soutěží, kterých se účastnili žáci 2. stupně za 2. pololetí školního roku.

• Zlatý Envofilm

Ocenění Nejlepší žákovský film v kategorii základních škol jsme přivezli dnes z Českého Těšína. Již 7. ročník soutěžní přehlídky filmů vytvořených žáky a studenty Moravy a Slezska organizuje Albrechtova střední škola. Zúčastněné snímky se zaměřovaly na problematiku životního prostředí a udržitelného rozvoje. Osmáci Viktorie Šafaříková, Jiří Petlach a Tomáš Zeisberger (všichni 8. A) natočili animované Barvy života,… Pokračovat ve čtení Zlatý Envofilm

• Vítězství v turnaji v goalballu

Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turnajem prošli bez porážky a zvítězili. Mezi zápasy si vyzkoušeli také tandemovou cyklistiku. Mgr. Hana Janyšková

• Lehkoatletický čtyřboj ŠD

Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních družin z Opavy a okolí. Soutěžilo se v hodu do dálky, skoku z místa, krátkém a dlouhém běhu. Naši zástupci z 1.-5. třídy se v konkurenci ostatních družin rozhodně neztratili. Získali jsme: 1. místo – Josef Petlach (5. třída) a Matěj Ryba… Pokračovat ve čtení Lehkoatletický čtyřboj ŠD

• Naši sudokáři čtvrtí v republice

Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v sudoku týmů. A náš tým se v nej konkurenci opravdu neztratil. Po prvních dvou kolech se žáci drželi na fantastickém druhém místě a až závěrečná dvě kola je odsunula na nepopulární čtvrtou příčku. Gratulujeme a přejeme všem… Pokračovat ve čtení Naši sudokáři čtvrtí v republice

• Atletický čtyřboj 4. a 5. tříd

Výborného výsledku dosáhli dnes naši hoši (4.-5. tříd) Jeroným Tengler (5. A), Tobiáš Hlaváč (5. A), Josef Petlach (5. B) a Šimon Januš (4. A), kteří vybojovali v atletickém čtyřboji bronzové medaile. Současně se také Jeroným a Josef stali nejúspěšnějšími běžci na trati dlouhé 60 m, kde skončili na prvním a druhém místě v okrese.… Pokračovat ve čtení Atletický čtyřboj 4. a 5. tříd

• Barevný odlesk oceněn bronzem

Máme třetí místo. Natálie Janíková z 8. A byla v pátek 7. června oceněna odbornou porotu v rámci soutěže Opavský průmysl očima dětí za svou fotografii Barevný odlesk. Pamětní list za účast ve finále již 10. ročníku této fotografické soutěže určené pro žáky 7. až 9. tříd pak patří Kláře Baierové z 7. B za její Kovářův náhrdelník. Obě… Pokračovat ve čtení Barevný odlesk oceněn bronzem

• Baseballový turnaj

Žáci třetích tříd se zapojili do turnaje v baseballu. Tvrdý trénink se vyplatil a pod vedením paní učitelky Kateřina Holušové žáci vybojovali krásné třetí místo. Všem sportovcům děkujeme za účast a skvělou hru. Mgr. Olga Hromadová

• Výtvarná soutěž 800 let města Opavy

Ve čtvrtek 30. května proběhlo v OC Breda & Weinstein slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže 800 let města Opavy. I naše škola měla své vítěze. Na 1. stupni si diplomy a věcné ceny převzali Gabka Huvarová, Maxík Steuer, Štěpán Bosák a Melisska Franková ze 4. B, kteří se ve své kategorii umístili druzí. Podobný úspěch se podařil i… Pokračovat ve čtení Výtvarná soutěž 800 let města Opavy