Vzduch pro život nám zavál bronz

Obrovský úspěch zaznamenala žákyně 6. A Rozálie Lévayová. Se svou povídkou nazvanou „Bývalo tu hezky“ zabodovala v celostátní soutěži Vzduch pro život. Odborná porota její práci ocenila skvělým 3. místem.

Soutěžilo se přitom ve třech oborech – výtvarném, sportovním a literárním – a sešla se zde více než tisícovka prací. Rozálie si v literárním oboru vybrala formu prózy, v níž ztvárnila téma více než aktuální. „Psala jsem o problémech dnešní doby, kvůli kterým umírá mnoho zvířat. Hlavní postavou mé povídky je pelikán Zob, který si šel pro potravu. Po dlouhém letu ho však lapila ropa a Zob se už nikdy nevrátil domů, aby viděl svá mláďata,“ nastínila děj bronzové povídky nadějná mladá spisovatelka, která si svou výhru převzala v rámci slavnostního vyhodnocení v OC Breda & Weinstein v pátek 2. června dopoledne. „Je to pro mě zvláštní, že jsem třetí, jelikož jsem za tu dobu už docela zapomněla na to, že jsem ji posílala do této soutěže,“ uzavřela s úsměvem spokojená Rozálie, která kromě diplomu za své snažení obdržela dárkový poukaz do knihkupectví nebo knihu.

Mgr. Petra Moravcová

Oceněná povídka Bývalo tu hezky je k přečtení níže.


Podobné aktuality

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Okresní dopravní soutěž
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den