Výtvarná soutěž Klubu českého staváka

Klub českého staváka (český stavák je národní plemeno holuba) oslavil 100leté výročí od svého založení. U příležitosti tohoto výročí Klub českého staváka uspořádal výtvarnou soutěž. Soutěž se konala pod záštitou náměstka člena vlády na ministerstvu zemědělství Miroslava Skřivánka.

Soutěže se účastnilo kolem pěti set dětí ve třech kategoriích – první stupeň základních škol, druhý stupeň základních škol a střední školy. Z každé kategorie bylo oceněno 20 nejúspěšnějších prací. Slavnostní vyhodnocení proběhlo 4. května na Zámku Linhartovy.

Paní učitelka Martina Lévayová do soutěže zapojila celou třídu 4. A a z prací, které její děti vytvořily, bylo hned několik oceněno. Krásné čtvrté místo získala Justýna Mrůzková a mezi dalšími oceněnými byly Isabela Branžová a Odeta Paterová. Ve druhé kategorii se umístila na hezkém 13. místě Vendula Ondrová ze 7. C a na 16. místě Radka Konečná z 8. C.

Oceněné práce budou vystaveny v Národním zemědělském muzeu v Praze a v Národním zemědělském muzeu v Ostravě.

Mgr. Vít Lazecký

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Stříbro z atletického čtyřboje