Vánoční koncert pomůže 22 000 korunami

Rekordní výtěžek z našeho benefičního adventního koncertu konaného v úterý 12. 12. v kostele sv. Janů poputuje k rukám rodičů nemocného 6letého Rostíka Vegela. Z dobrovolného vstupného se podařilo získat neuvěřitelných 22 000 korun. Peníze rodina využije na nákladné rehabilitace.

K malému Rostíkovi nebyl život zrovna fér, do vínku mu naložil těžká onemocnění – cévní malformaci a epilepsii. A protože našim žákům nebyl jeho osud lhostejný, rozhodli se, že tentokrát, po předešlém obrovském úspěchu se záchranou kostela sv. Janů v dubnu tohoto roku, pomohou právě Rostíkovi. Ten měl být v úterý hlavním hostem celého podvečera, neočekávaná zdravotní komplikace mu však v tom zabránila.

Vánočně vyzdobený kostel, za což je nutno poděkovat zaměstnancům naší školy, byl doslova nabitý až po strop. Všichni, kdo do svatostánku zamířili, mohli čekat takřka hodinu a půl trvající program, sestávající ze zpěvů, recitace, hry na klavír, keyboard, housle i příčnou flétnu. Koncertní odpoledne odstartovali naši hosté – děti ze ZŠ a MŠ Opava-Komárov s pásmem písní. Pak již nastoupila dvacítka mladých interpretů naší školy s pilně nacvičenými vystoupeními. Pro publikum si naši žáci připravili skladby velikánů jako Zdeňka Fibicha, Antonia Vivaldiho, J. P. Kriegera či Edvarda Griega. Kostelem se nesly zimní i vánoční písně, na duši zahřála Půlnoční Václava Neckáře, filmová Amélie z Montmartru, Vánoce na míru Ewy Farné, All I want for Christmas is you a Queeni. Chybět nemohly ani Tři oříšky pro Popelku nebo píseň Hádej z pohádky Dvanáct měsíčků. Zazněly básně nesmrtelného Jana Skácela a Jaroslava Vrchlického, stejně jako texty Martiny Drijverové či Stanislava Rudolfa. Pohodovou a radostnou atmosféru podtrhl i náš školní sbor, s nímž si mohli všichni přítomní na samotný závěr zapět několik koled.

A stejně jako loňský školní rok platí i letos, že vynaložené úsilí se vyplatilo a dobrá věc se podařila. „Chtěla bych poděkovat všem účinkujícím, kteří se opět rozhodli podpořit dobrou věc. Jsem neskutečně pyšná na to, že na naší škole je tolik nadaných dětí se srdcem na pravém místě,“ uzavřela jedna z organizátorek Mgr. Zuzana Kučová. Velké díky patří také správcům kostela sv. Janů za bezplatné poskytnutí „koncertních“ prostor.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

V zeměpisné olympiádě míříme na kraj
Dne 21. února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Adam Buchta (6. B) v kategorii A, .. více
Eliška Chmelová žákem roku
Nejúspěšnější žáci základních škol byli dnes oceněni na opavské Hlásce. Za naši školu byla letos nominována Eliška Chm.. více
V přehazované postupujeme do okresního kola
Ve čtvrtek 15. února proběhla okrsková kola v přehazované smíšených družstev žáků pro I. stupeň ZŠ. Našemu týmu složen.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den