V zeměpisné olympiádě míříme na kraj

Dne 21. února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Adam Buchta (6. B) v kategorii A, Dorota Hýlová (7. C) v kategorii B a Michael Krčmář (9. A) v kategorii C. 

Ve velmi početné a kvalitní konkurenci soutěžících ze základních škol i nižších ročníků gymnázií celého okresu se všichni tři naší soutěžící umístili v první desítce pořadí své kategorie. Zároveň se tak stali i úspěšnými řešiteli okresního kola.

Vynikajícího úspěchu dosáhla zejména Dorota, která se s nepatrnou ztrátou pouhého čtvrt bodu na vítěze umístila na skvělém 2. místě. Díky tomu si zajistila postup do krajského kola olympiády, které proběhne v Ostravě 27. března, kde jí samozřejmě budeme držet pěsti, aby i zde úspěšně obstála.  Adam i Michael se shodně umístili na 7. místě, čímž jen potvrdili celkově vynikající výsledek naší školy.

Všem moc děkuji za reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výsledkům. 

Mgr. Martin Laryš


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den