V zeměpisné olympiádě míříme na kraj

Dne 21. února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Adam Buchta (6. B) v kategorii A, Dorota Hýlová (7. C) v kategorii B a Michael Krčmář (9. A) v kategorii C.

Ve velmi početné a kvalitní konkurenci soutěžících ze základních škol i nižších ročníků gymnázií celého okresu se všichni tři naší soutěžící umístili v první desítce pořadí své kategorie. Zároveň se tak stali i úspěšnými řešiteli okresního kola.

Vynikajícího úspěchu dosáhla zejména Dorota, která se s nepatrnou ztrátou pouhého čtvrt bodu na vítěze umístila na skvělém 2. místě. Díky tomu si zajistila postup do krajského kola olympiády, které proběhne v Ostravě 27. března, kde jí samozřejmě budeme držet pěsti, aby i zde úspěšně obstála.  Adam i Michael se shodně umístili na 7. místě, čímž jen potvrdili celkově vynikající výsledek naší školy.

Všem moc děkuji za reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výsledkům.

Mgr. Martin Laryš