Úspěšný žák exceloval v mateřštině

Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu podle daných kritérií. Vše probíhá v limitovaném čase. Zadané úkoly ověřují vedle jazykové správnosti zejména cit pro jazyk, úroveň vyjadřovacích schopností, nápaditost a originalitu řešení. Lukáš Hajíček z 9. B, náš úspěšný řešitel školního kola, nezklamal ani v kole okresním a z bronzové pozice v okrese postoupil do krajského kola. I zde se mu velmi dařilo. Mezi silnou konkurencí v Ostravě obstál, když obsadil stříbrný stupínek. Probojoval se mezi skutečné mistry mateřského jazyka a byl pozván do ústředního kola, které se bude konat v červnu formou týdenního soustředění  ve Stráži nad Nežárkou. Lukášovi s obdivem k jeho plnému nasazení, houževnatosti a silné vnitřní motivaci ze srdce blahopřejeme! 

Mgr. Lucie Tenglerová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den