Úspěšný žák exceloval v mateřštině

Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu podle daných kritérií. Vše probíhá v limitovaném čase. Zadané úkoly ověřují vedle jazykové správnosti zejména cit pro jazyk, úroveň vyjadřovacích schopností, nápaditost a originalitu řešení. Lukáš Hajíček z 9. B, náš úspěšný řešitel školního kola, nezklamal ani v kole okresním a z bronzové pozice v okrese postoupil do krajského kola. I zde se mu velmi dařilo. Mezi silnou konkurencí v Ostravě obstál, když obsadil stříbrný stupínek. Probojoval se mezi skutečné mistry mateřského jazyka a byl pozván do ústředního kola, které se bude konat v červnu formou týdenního soustředění  ve Stráži nad Nežárkou. Lukášovi s obdivem k jeho plnému nasazení, houževnatosti a silné vnitřní motivaci ze srdce blahopřejeme! 

Mgr. Lucie Tenglerová


Podobné aktuality

V zeměpisné olympiádě míříme na kraj
Dne 21. února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Adam Buchta (6. B) v kategorii A, .. více
Eliška Chmelová žákem roku
Nejúspěšnější žáci základních škol byli dnes oceněni na opavské Hlásce. Za naši školu byla letos nominována Eliška Chm.. více
V přehazované postupujeme do okresního kola
Ve čtvrtek 15. února proběhla okrsková kola v přehazované smíšených družstev žáků pro I. stupeň ZŠ. Našemu týmu složen.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den