Úspěšné sudoku

Na naší škole se v pátek 10. března skloňovalo slovo sudoku ve všech pádech. Konalo se zde totiž regionální kolo Soutěže tříčlenných družstev v sudoku pro základní školy z celého okresu Opava. O prvenství přitom bojovalo 35 týmů z 12 opavských i mimoopavských škol.

A naše želízka v ohni rozhodně nezklamala. Tým Klavír ve složení Karel Klement, Samuel Doležel a Jakub Fuchsík si vybojoval druhé místo, lepší byly pouze Osmačky ze ZŠ Oldřišov. Ačkoli jistý postup má pouze vítězné družstvo, s velkou pravděpodobností díky počtu získaných bodů Klavír postoupí do celostátního finále, které se uskuteční 23. května v Brně, také. Výborný výsledek předvedla i zbývající družstva, která naši školu reprezentovala. Pohoda gaming (jmenovitě Lukáš Hajíček, Dominik Kořistka a Vojtěch Hejátko) obsadila bramborovou pozici, Květinky (Vanda Kubesová, Alexandra Chadzipanajotidu a Karin Pustková) skončily na osmé příčce, Omega 3 (Vojtěch Tesař, Michaela Štroblová a Jonáš Jakeš) pro sebe urvala 10. místo a Koaly (Elen Slavíková, Simona Hromadová a Matouš Kočvara) byly dvacáté.

A jak celé sudoku klání probíhalo? Na soutěžící čekala během celého dopoledne tři náročná kola. V tom prvním plnily týmy 36 úloh, kromě klasických tabulek také nejrůznější varianty, např. diagonální, nepravidelné, sudoliché či součtové. Druhé kolo pak přineslo více propojených tabulek, kdy se některá čísla z jedné tabulky přepisovala do sousední, a ve třetím se družstva musela popasovat se sudoku tabulkami, které byly rozstříhány na kousky a které bylo nutné nejprve poskládat podle pravidel sudoku a až teprve poté doluštit.

„Trochu jsem se bála, jak organizačně zvládneme takto velký turnaj, ale děti byly skvělé. A to jak ty, které hrály, tak ty, které pomáhaly s organizací. Kromě jiného jsem zcela na nich nechala organizaci vložené logické hry do mezidobí, než se dopočítávaly výsledky, a zvládly to na jedničku,“ okomentovala organizátorka regionálního kola, učitelka Libuše Kovářová.

Vítězné týmy neodešly s prázdnou, ceny pro první tři věnovala společnost OSTROJ, a. s. Touto cestou firmě velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci.