Úspěšné sudoku

Na naší škole se v pátek 10. března skloňovalo slovo sudoku ve všech pádech. Konalo se zde totiž regionální kolo Soutěže tříčlenných družstev v sudoku pro základní školy z celého okresu Opava. O prvenství přitom bojovalo 35 týmů z 12 opavských i mimoopavských škol.

A naše želízka v ohni rozhodně nezklamala. Tým Klavír ve složení Karel Klement, Samuel Doležel a Jakub Fuchsík si vybojoval druhé místo, lepší byly pouze Osmačky ze ZŠ Oldřišov. Ačkoli jistý postup má pouze vítězné družstvo, s velkou pravděpodobností díky počtu získaných bodů Klavír postoupí do celostátního finále, které se uskuteční 23. května v Brně, také. Výborný výsledek předvedla i zbývající družstva, která naši školu reprezentovala. Pohoda gaming (jmenovitě Lukáš Hajíček, Dominik Kořistka a Vojtěch Hejátko) obsadila bramborovou pozici, Květinky (Vanda Kubesová, Alexandra Chadzipanajotidu a Karin Pustková) skončily na osmé příčce, Omega 3 (Vojtěch Tesař, Michaela Štroblová a Jonáš Jakeš) pro sebe urvala 10. místo a Koaly (Elen Slavíková, Simona Hromadová a Matouš Kočvara) byly dvacáté.

A jak celé sudoku klání probíhalo? Na soutěžící čekala během celého dopoledne tři náročná kola. V tom prvním plnily týmy 36 úloh, kromě klasických tabulek také nejrůznější varianty, např. diagonální, nepravidelné, sudoliché či součtové. Druhé kolo pak přineslo více propojených tabulek, kdy se některá čísla z jedné tabulky přepisovala do sousední, a ve třetím se družstva musela popasovat se sudoku tabulkami, které byly rozstříhány na kousky a které bylo nutné nejprve poskládat podle pravidel sudoku a až teprve poté doluštit.

„Trochu jsem se bála, jak organizačně zvládneme takto velký turnaj, ale děti byly skvělé. A to jak ty, které hrály, tak ty, které pomáhaly s organizací. Kromě jiného jsem zcela na nich nechala organizaci vložené logické hry do mezidobí, než se dopočítávaly výsledky, a zvládly to na jedničku,“ okomentovala organizátorka regionálního kola, učitelka Libuše Kovářová.

Vítězné týmy neodešly s prázdnou, ceny pro první tři věnovala společnost OSTROJ, a. s. Touto cestou firmě velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Fotbalisté vybojovali stříbro
Dne 30. května se uskutečnil fotbalový turnaj školních družin okresu Opava, který pořádala ŠD Otická. Turnaj proběhl n.. více
Mladá chovatelka opět v celostátním kole
Eliška Chmelová (8. D) to v okresním kole Soutěže chovatelské dovednosti mládeže v oboru psi všem ukázala. S .. více
Úspěšný žák exceloval v mateřštině
Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den