Sedmačka zaujala svou básní

Domov. Báseň s tímto názvem byla oceněna druhým místem v celorepublikové literární soutěži vypsané Městskou knihovnou Neratovice. A proč o tom vlastně píšeme? Důvod je prostý – autorkou oceněné práce je totiž Anna Fajkusová, žákyně 7. A naší školy.

„Báseň zpracovanou formou art journal jsem posílala do soutěže Neratovice žijí!? před Vánoci. Tématem letošního 5. ročníku bylo Člověk je doma tam, kde si pověsí klobouk,“ přibližuje stříbrná autorka s tím, že soutěž si vybrala na školním Classroomu, na kterém jsou v rámci českého jazyka zveřejňovány ty literární soutěže, do nichž se mohou sedmáci zapojit. „Vyhodnocení přišlo o jarních prázdninách spolu s pozvánkou, zda se chci zúčastnit slavnostního vyhlášení výsledků. Vzhledem k tomu, že to je docela daleko a že mi nabídli zaslání ceny a diplomu poštou, jsem s touto nabídkou souhlasila,“ upřesnila Anna Fajkusová, která za svůj Domov získala pomyslné stříbro v kategorii poezie, mládež do 18 let. „Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla umístit, takže druhé místo je super. Určitě se v budoucnu chci zúčastnit dalších literárních soutěží,“ nechala se slyšet Anička, které tímto blahopřejeme a přejeme jí mnoho úspěchů nejen na literárním poli.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

V badmintonu opět na bedně
V pátek 9. června byl odehrán druhý badmintonový turnaj pro kategorii hráčů z 8. a 9. tříd. Turnaje se zúčastnilo přes.. více
Čtyři badmintonové medaile pro naši školu
Naše škola ve spolupráci se SVČ a SK Badminton Boreček dnes uspořádala okresní kolo badmintonového turnaje pro 6. a 7... více
Pět zlatých a jedna stříbrná na atletickém čtyřboji družin
Triumfální sportovní výkony předvedli ve středu 7. června žáci školní družiny na atletickém čtyřboji školních družin, .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den