Sedmačka zaujala svou básní

Domov. Báseň s tímto názvem byla oceněna druhým místem v celorepublikové literární soutěži vypsané Městskou knihovnou Neratovice. A proč o tom vlastně píšeme? Důvod je prostý – autorkou oceněné práce je totiž Anna Fajkusová, žákyně 7. A naší školy.

„Báseň zpracovanou formou art journal jsem posílala do soutěže Neratovice žijí!? před Vánoci. Tématem letošního 5. ročníku bylo Člověk je doma tam, kde si pověsí klobouk,“ přibližuje stříbrná autorka s tím, že soutěž si vybrala na školním Classroomu, na kterém jsou v rámci českého jazyka zveřejňovány ty literární soutěže, do nichž se mohou sedmáci zapojit. „Vyhodnocení přišlo o jarních prázdninách spolu s pozvánkou, zda se chci zúčastnit slavnostního vyhlášení výsledků. Vzhledem k tomu, že to je docela daleko a že mi nabídli zaslání ceny a diplomu poštou, jsem s touto nabídkou souhlasila,“ upřesnila Anna Fajkusová, která za svůj Domov získala pomyslné stříbro v kategorii poezie, mládež do 18 let. „Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla umístit, takže druhé místo je super. Určitě se v budoucnu chci zúčastnit dalších literárních soutěží,“ nechala se slyšet Anička, které tímto blahopřejeme a přejeme jí mnoho úspěchů nejen na literárním poli.

Mgr. Petra Moravcová

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD