Potřetí na Geošifře a potřetí na bedně

Ve čtvrtek 12. října jsme se již potřetí zúčastnili soutěže Geošifra na SPŠ stavební Opava. Za naši školu se letos prezentoval pouze jeden tým, a to Riegersgang, ve složení Jana Frantová, Vojtěch Hejátko, Dominik Kořistka a Filip Kožaný. 

Celkem přijelo 30 týmů (120 dětí) ze 17 základních škol okresu Opava a Bruntál. Celá soutěž se odehrávala v areálu školy a přilehlém parku a skládala se z hlavní soutěže a doplňkových disciplín. V hlavní soutěži se plnily geodetické úkoly a luštila se šifra, v doplňkových disciplínách si žáci vyzkoušeli stavbu věže, určit výměru pozemku, sílu v přetahování lanem a práci s geodetickými přístroji.  

Po sečtení výsledků všech částí soutěže náš tým obsadil skvělé druhé místo a tím překonal dosavadní bronzové úspěchy svých předchůdců.  

Společně jsme si tak užili vydařený slunečný den s nádhernou stříbrnou tečkou.

Mgr. Martin Laryš


Podobné aktuality

Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Okresní dopravní soutěž
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více
Turnaj deskových her
Ve středu 15. května vyjeli 4 naši sedmáci, jmenovitě Dorota Hýlová, Natálie Eľková, Daniel Satke a Jan Urbančík, na T.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den