Potřetí na Geošifře a potřetí na bedně

Ve čtvrtek 12. října jsme se již potřetí zúčastnili soutěže Geošifra na SPŠ stavební Opava. Za naši školu se letos prezentoval pouze jeden tým, a to Riegersgang, ve složení Jana Frantová, Vojtěch Hejátko, Dominik Kořistka a Filip Kožaný. 

Celkem přijelo 30 týmů (120 dětí) ze 17 základních škol okresu Opava a Bruntál. Celá soutěž se odehrávala v areálu školy a přilehlém parku a skládala se z hlavní soutěže a doplňkových disciplín. V hlavní soutěži se plnily geodetické úkoly a luštila se šifra, v doplňkových disciplínách si žáci vyzkoušeli stavbu věže, určit výměru pozemku, sílu v přetahování lanem a práci s geodetickými přístroji.  

Po sečtení výsledků všech částí soutěže náš tým obsadil skvělé druhé místo a tím překonal dosavadní bronzové úspěchy svých předchůdců.  

Společně jsme si tak užili vydařený slunečný den s nádhernou stříbrnou tečkou.

Mgr. Martin Laryš


Podobné aktuality

Kreslím, kreslíš, kreslíme
Naši talentovaní výtvarníci se i v letošním roce účastnili výtvarné soutěže na SŠPU v Opavě pod názvem "Kreslím, kresl.. více
Bronz v soutěži Zvíře není věc
Zvíře není věc je výtvarná soutěž, již každý rok vyhlašuje Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem. Soutěž apeluje na vz.. více
Stužkonoska přiletěla se dvěma stříbry
Letošní ročník Stužkonosky modré se uskutečnil 26. září v Sále purkmistrů Obecního domu. Do soutěže 6 základních škol .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den