Pohádkáři z 8. A

Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabrali dvě kategorie literární soutěže Za pohádkou a příběhem. Hodnotitelkami zaslaných prací přitom byly dvě známé české autorky knih pro děti a mládež – Ivona Březinová a Iva Procházková.

Ve věkové skupině 13 let jsme získali 2. místo díky Tereze Varyšové a Adamu Imrýškovi a čestné uznání za svou povídku obdržel Jiří Petlach. V kategorii 14-16 let jsme pak obsadili všechna tři první místa. Pomyslnou zlatou si odnesl Patrik Stoniš, stříbro Anna Krausová a bronz Tomáš Zeisberger. Čestné uznání bral Daniel Kurka. Navíc jsme jako škola získali mimořádné uznání za kolekci literárních prací.

Soutěž byla součástí projektu Rok Zbyňka Malinského a Heleny Zmatlíkové, který proběhl pod patronací Městské knihovny Antonína Marka v Turnově.

Všem moc gratuluji a těším se na další společné tvoření.