Odznak všestrannosti

V úterý 18. dubna proběhlo na ZŠ Englišově v Opavě „Okresní kolo odznaku všestrannosti“, do kterého se zapojilo 24 žáků naší školy (3.-8. třídy). Jedná se o jednu z nejnáročnějších soutěží, kde sportovci prověří svou fyzickou zdatnost v pěti disciplínách: trojskok, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo, kliky, 1 000 m nebo dribling. Naše družstvo obsadilo 9. místo s celkovým počtem 16 214 bodů. V jednotlivcích se nejlépe dařilo Tobiáši Hlaváčovi (4. A), který skončil v okrese na krásném 2. místě (2 572 bodů) a tím si zajistil postup do krajského kola, které se bude konat 26. května v Havířově. I přes nepřízeň počasí a kluzkému, podmáčenému povrchu všichni bojovali s plným nasazením a odhodláním. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Adéla Elblová a Mgr. Radovan Plaček

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Stříbro z atletického čtyřboje