Naši žáci v přírodovědných soutěžích

V prosinci proběhly dvě přírodovědné soutěže, kterých se již tradičně účastní také naši deváťáci. Nikdo z nich sice nepostoupil do dalších kol, ale v silné konkurenci se rozhodně neztratili! Naopak, zaslouží si pochvalu, poděkování a několik slov o jejich zapojení v přírodovědných kláních.

Dne 8. prosince proběhla na střední chemické škole v Ostravě soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika. V krajském kole soutěže se sešlo 214 žáků základních škol, kteří zde porovnali své chemické znalosti. Nejlépe se umístila Bára Mrůzková z 9. C (35. místo), které jen o kousek utekl postup do dalšího kola. V početné konkurenci se neztratila ani Eliška Chmelová z 9. D (48. místo) a Matěj Zdražil z 9. B (94. místo).

Druhá soutěž proběhla 15. prosince a šlo o Přírodovědnou soutěž pořádanou Mendelovým gymnáziem v Opavě. Naši školu reprezentovaly čtyři týmy. Všechny týmy si navíc dobrovolně do soutěže připravily nepovinné přírodovědné video na téma VODA.  6. místo ukořistil tým z 9. D (V. Kubesová, J. Grygerová, A. Chadzipanajotidu). Těsně za holkami, na 8. místě, se umístili kluci z 9. B (M. Urban, M. Zdražil, L. Zeman), kteří ale navíc získali i jedno prvenství – jejich přírodovědné video bylo vyhodnoceno jako NEJLEPŠÍ. V konkurenci třiceti družstev se neztratily ani naše další dva týmy – 15. místo patří týmu z 9. C (B. Mrůzková, K. Benková, V. Děkan) a 20. místo týmu z 9. A (A. Paterová, M. Štroblová, A. Černínová, A. Řeháčková).

Všem jmenovaným moc děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Karina Krejčí


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den