Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2023

Naši žáci v letošním roce opět zaznamenali velký úspěch v  51. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2023. V letošním ročníku na téma „TANEC“ se sešlo celkem 16 416 prací od dětí z 83 zemí světa. Z tohoto velkého počtu byly našim žákům uděleny 3 individuální medaile a 1 medaile za kolekci grafických prací s čestným uznáním pro 7 dětí a 4 individuální čestná uznání za kresbu a malbu.

Tentokrát jsme zasílali do Lidic především grafiku – linoryty, papíroryty a monotypy, ale také malbu giocondou či voskovou batiku. Tématu „Tanec“ se každý zhostil po svém – v kolekci byli tanečníci, zpěváci, hudebníci, ale také ptačí namlouvací tanečky, tanec větru ve větvích stromů nebo tornádo.

Individuální medaili získali:

Tomáš Kremser (9. A) za malbu giocondou

Markéta Nováková (7. C) za monotyp

Daniel Hartl (9. B) za monotyp

Individuální čestná uznání:

Andrea Krvačová (9. A)

Filip Kříž (7. C)

Lukáš Macošek (8. D)

Marie Paulická (9. B)

Medaile škole za kolekci grafiky:

Běta Binarová (8. C)

Jana Frantová   (8. C)

Lukáš Hajíček  (9. B)

Hana Holubcová  (9. D)

Kristýna Kubesová  (8. C)

Tereza Lhotská  (7. C)

Amálie Wirthová  (9. B)

Medailisté převzali ocenění v Lidicích 1. 6. 2023 na slavnostní vernisáži výstavy. Pochvalu si ale zaslouží všichni, kteří ve škole na soutěž pracovali.

Mgr. Taťána Břečková

Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více