Máme 1. a 2. vicemistra ČR v sudoku

Stříbro a bronz. Těchto skvělých ocenění se dostalo našim žákům Vojtěchu Hejátkovi (9. D) a Samuelu Doleželovi (8. C), kteří se v sobotu 16. září vydali do Brna na Masarykovu univerzitu, aby poměřili své síly s ostatními hráči na Mistrovství ČR v sudoku. To pořádá již tradičně Hráčská asociace logických her a sudoku.

„Soutěže juniorů se letos zúčastnilo sedm žáků z naší školy. Byla přitom součástí klasického mistrovství, takže děti luštily v jedné místnosti se současnou českou špičkou, včetně vicemistra světa Jakuba Ondrouška a mistry světa v týmové soutěži,“ přiblížila průběh učitelka Libuše Kovářová, která žáky na soutěž připravovala a která se sudoku na škole soustavně věnuje. Junioři luštili ve třech kolech – 50 minut klasiky, po přestávce pak na sudokáře čekalo 60 minut sudokových variant následovaných 30minutovým sprintem. Se všemi třemi koly se dokázali úspěšně poprat Vojtěch Hejátko, který si z Brna odvezl titul juniorského vicemistra ČR, a Samuel Doležel, který nakonec stanul na třetím místě.  „Ani ostatní naši žáci se však neztratili a do budoucna jsou zajímavým příslibem,“ uzavřela Libuše Kovářová, která se mistrovství zúčastnila nejen jako doprovod a morální podpora, ale také jako soutěžící. Její celkové 24. místo v republice svědčí o tom, že naši žáci jsou v dobrých sudokářských rukou. Ze srdce gratulujeme medailistům a moc děkujeme všem za skvělou reprezentaci naší školy!

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den