Lukáš a Petr na Ostravské univerzitě

Co tam dělali? Pátek 20. ledna si zpříjemnili chemií. Měli možnost se ve zdejších laboratořích stát kriminalisty a vyzkoušet si jejich metody odhalování pachatele. Zkoušeli zachytit nejlepší okamžiky chemických pokusů svými mobily. Stali se zvídavými chemiky, kteří díky průběhu reakcí mohli určit neznámé látky. A mohli si měřením ověřit, jak kvalitní je UV-filtr jejich slunečních brýlí. Zároveň jejich bádání bylo hodnoceno jako soutěž, ve které se kluci rozhodně neztratili.

Mgr. Karin Krejčí


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den