Lukáš a Petr na Ostravské univerzitě

Co tam dělali? Pátek 20. ledna si zpříjemnili chemií. Měli možnost se ve zdejších laboratořích stát kriminalisty a vyzkoušet si jejich metody odhalování pachatele. Zkoušeli zachytit nejlepší okamžiky chemických pokusů svými mobily. Stali se zvídavými chemiky, kteří díky průběhu reakcí mohli určit neznámé látky. A mohli si měřením ověřit, jak kvalitní je UV-filtr jejich slunečních brýlí. Zároveň jejich bádání bylo hodnoceno jako soutěž, ve které se kluci rozhodně neztratili.

Mgr. Karin Krejčí


Podobné aktuality

Kreslím, kreslíš, kreslíme
Naši talentovaní výtvarníci se i v letošním roce účastnili výtvarné soutěže na SŠPU v Opavě pod názvem "Kreslím, kresl.. více
Potřetí na Geošifře a potřetí na bedně
Ve čtvrtek 12. října jsme se již potřetí zúčastnili soutěže Geošifra na SPŠ stavební Opava. Za naši školu se letos pre.. více
Bronz v soutěži Zvíře není věc
Zvíře není věc je výtvarná soutěž, již každý rok vyhlašuje Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem. Soutěž apeluje na vz.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den