Karavana do Lidic

Téma soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, jíž se každý rok účastníme, je pro nás vždy náročným výtvarným zadáním a zároveň motivační výzvou. A protože rok 2024 byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem velbloudů a lam pro jejich užitečnost a zajišťování dopravy, téma letošního 52. ročníku MDVV Lidice se nabídlo samo: Karavana a pošta.

A tak jsme nemalou energii vložili do tvorby grafických prací – linorytů, tisků z koláže, papírorytů, malby a keramiky. Do soutěže bylo zasláno 12 946 výtvarných děl dětí z 81 zemí světa. S hrdostí a velkým uspokojením vítáme, že mezi oceněnými byli také žáci naší školy.

Všem oceněným srdečně gratulujeme nejen za jejich individuální úspěch v oblasti výtvarné tvorby, ale také za šíření mírového poslání soutěže a mezinárodní spolupráce.

Mgr. Lucie Tenglerová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den