First Lego League Explore

Od října se náš šestičlenný tým ve složení Ondřej Kavecký (4. A), Fabian Minařík, Odeta Paterová, Šimon Januš, Hana Antalová (všichni 3. A) a Vojtěch Černín (1. A) připravoval na finální regionální Expo mezinárodní soutěže First Lego League Explore pro děti od 6 do 10 let. To proběhlo v sobotu 20. května v Praze za účasti 7 týmů z celé ČR. Děti musely obhájit svůj model před čtyřčlennou porotou odborníků. Letošní téma s názvem Super Powered se celé točilo kolem energií, zejména elektřiny – jejich výroby, skladování a distribuce.
Během stavění modelu jsme se zúčastnili i dvou akcí, kdy jsme nasávali teoretické informace – „Virtuálně v elektrárně“ od skupiny ČEZ a workshopu ve Velkém světě techniky v Ostravě. Za pečlivou přípravu a model jsme získali Ocenění za výzkumné aktivity. Odměnou za celé snažení bylo nejen ocenění, ale celkový výlet do Prahy, tentokrát jsme si ho zpestřili návštěvou Muzea fantastických iluzí.
Celou sezónu i finále v Praze jsme si mohli užít díky sponzorům: firmám Optys a Opatherm. Děkujeme.
Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

V badmintonu opět na bedně
V pátek 9. června byl odehrán druhý badmintonový turnaj pro kategorii hráčů z 8. a 9. tříd. Turnaje se zúčastnilo přes.. více
Čtyři badmintonové medaile pro naši školu
Naše škola ve spolupráci se SVČ a SK Badminton Boreček dnes uspořádala okresní kolo badmintonového turnaje pro 6. a 7... více
Pět zlatých a jedna stříbrná na atletickém čtyřboji družin
Triumfální sportovní výkony předvedli ve středu 7. června žáci školní družiny na atletickém čtyřboji školních družin, .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den