First Lego League Explore

Od října se náš šestičlenný tým ve složení Ondřej Kavecký (4. A), Fabian Minařík, Odeta Paterová, Šimon Januš, Hana Antalová (všichni 3. A) a Vojtěch Černín (1. A) připravoval na finální regionální Expo mezinárodní soutěže First Lego League Explore pro děti od 6 do 10 let. To proběhlo v sobotu 20. května v Praze za účasti 7 týmů z celé ČR. Děti musely obhájit svůj model před čtyřčlennou porotou odborníků. Letošní téma s názvem Super Powered se celé točilo kolem energií, zejména elektřiny – jejich výroby, skladování a distribuce.
Během stavění modelu jsme se zúčastnili i dvou akcí, kdy jsme nasávali teoretické informace – „Virtuálně v elektrárně“ od skupiny ČEZ a workshopu ve Velkém světě techniky v Ostravě. Za pečlivou přípravu a model jsme získali Ocenění za výzkumné aktivity. Odměnou za celé snažení bylo nejen ocenění, ale celkový výlet do Prahy, tentokrát jsme si ho zpestřili návštěvou Muzea fantastických iluzí.
Celou sezónu i finále v Praze jsme si mohli užít díky sponzorům: firmám Optys a Opatherm. Děkujeme.
Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Okresní dopravní soutěž
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více
Turnaj deskových her
Ve středu 15. května vyjeli 4 naši sedmáci, jmenovitě Dorota Hýlová, Natálie Eľková, Daniel Satke a Jan Urbančík, na T.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den