First Lego League Explore

Už po několikáté v řadě se i žáci prvního stupně zúčastnili mezinárodní soutěže First Lego League Explore. Letošním tématem bylo propojení umění a moderních technologií. Náš tým Kostky z Lega vytvořil model Festivalu zábavy, kde propojil své koníčky s moderními technologiemi. Na modelu bylo k vidění zábavní centrum, hokejové hřiště, divadlo, muzeum se sopkou, skatepark. Součástí bylo pohyblivé pódium se světelným efektem a koncertem hudební skupiny. Celý model doplňovala velkoplošná obrazovka, která zobrazuje dění na festivalu a představuje náš tým. Součástí videa je krátká animace natočená dětmi, fotky ze schůzek, obrázky dětí rozpohybované pomocí AI. Celý projekt musely děti představit porotě a ostatním týmům. Za svůj skvělý výkon dostaly ocenění za „Digitální zpracování“.
Děkuji všem dětem za účast na sobotní akci, nasazení, tvorbu, invenci a velmi zdařilou prezentaci modelu. Jsem na všechny členy pyšná (Šimon Januš, Hana Antalová, Stela Kočanová, Samuel Schindler, Eliáš Korph a Vojtěch Černín).
Další poděkování patří firmě FROS, která nám poskytla sponzorský dar, ze kterého byla účast na soutěži hrazena.
Těším se na příští sezónu.
Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Okresní dopravní soutěž
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den