Finále First Lego League

Do celostátního finále robotické soutěže First Lego League se letos povedlo probojovat týmu žáků naší školy. A v Praze rozhodně nezklamali. Přivezli si celkové 8. místo.

Soutěž samotná sestává z tzv. RobotGame a dalších přidružených klání. V rámci přípravy na RobotGame žáci dostali plátno a hrací dílky, ze kterých si postavili tréninkové „hřiště“. Za dobu 4 měsíců pak museli z lega postavit robota, který na tomto hřišti splní co nejvíce úkolů, např. otočí kladkou nebo převeze stavbu na konkrétní místo na ploše. Robot musí být přitom plně autonomní a po ploše se orientuje buď pomocí programu, nebo využívá různé senzory. V této hlavní soutěži naše škola obsadila šesté místo.

Nejvýznamnější z dalších výzev, které na žáky čekaly, byl Výzkumný úkol, letos v tématu Mistrovské dílo. Naši žáci si vzali za úkol vytvořit virtuální prohlídku školy, resp. výtvarné výstavy, kterou tato škola pravidelně pořádá. Naučili se pracovat s 360° kamerou a rozšířené fotky pak propojili do jedné tour. Tuto virtuální procházku si mohou prohlédnout například rodiče nebo prarodiče na počítačích, mobilech nebo ve virtuálních brýlích.

„Celá soutěž je mimořádně náročná, ale zároveň ‚životní dráhu ovlivňující‘. Děti se naučí spolupracovat v týmu, rozvrhnout si práci, prezentovat své řešení a zároveň být poctiví, protože robot vám nic neodpustí – buď úkol splní, nebo ne. Zároveň je to příležitost, jak se dostat k netradičním technologiím – na škole máme deset 3D tiskáren, školní dron s výbornou kamerou pro záběry shora, 360° kameru, zelené plátno pro filmové triky a celou řadu robotických systémů. Navíc jsme 20 nadaných žáků se zájmem o technologie na podzim vzali na 4denní výjezd, kde se s těmito technologiemi naučili pracovat. V soutěži měli možnost tyto technologie využít pro svůj projekt,“ říká učitelka Libuše Kovářová s tím, že šesté místo v RobotGame a 8. místo celkově byl velkým úspěchem zvláště s ohledem na soupeře, které se z větší části skládají z osmiletých gymnázií a Domů dětí.

https://www.opava-city.cz/cz/nabidka-temat/skolstvi/uspechy-zaku/opavsti-skolaci-prestizni-roboticke-soutezi.html


Podobné aktuality

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Okresní dopravní soutěž
Ve středu 15. května proběhla v Kylešovicích okresní dopravní soutěž. Zúčastnilo se 11 školních družin. Ze školní.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den