Dvě stříbra z fotografické soutěže Já miluji Opavu

Patřily k nejmladším účastníkům a přesto uspěly. Anežka Martínková a Odeta Paterová, to jsou jména dvou čtvrťaček, které se svými fotkami zaujaly v soutěži Já miluji Opavu, vypsané Mendelovým gymnáziem v Opavě. Obě přitom braly stříbro.

Anežka se svým Sněhulákem obsadila druhé místo v tematickém bloku Pomoc druhým, Odeta pak zpracovala téma Příroda ve městě a její fotografie Led se umístila také na druhé příčce. Slavnostní vyhodnocení a předání cen proběhlo ve čtvrtek 21. prosince přímo na půdě Mendelova gymnázia, a to v rámci akce Punčobraní. Anežka i Odetka si z rukou Adama Wiltsche, pedagoga, který měl celou soutěž pod patronací, převzaly diplom a drobné dárky. Došlou takřka osmdesátku fotoprací přitom posuzovala odborná porota, v níž nechyběl např. fotograf a docent Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity Jiří Siostrzonek, ředitelka gymnázia Monika Klapková nebo Kateřina Durčáková, pracovnice odboru školství opavského magistrátu. Obě dívky pořídily své snímky koncem listopadu, kdy se spolu s ostatními spolužáky ze 4. A vydaly na zahradu školy na Mírové ulici a do parku Joy Adamsonové a snažily se „ulovit“ pro sebe co nejlepší záběry.

Anežce i Odetce moc gratulujeme!

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den