Dvě mladé fotografky mezi nejlepšími

V dubnu jsme se zájemci z řad žáků osmých a sedmých tříd vyrazili na exkurzi do společnosti Hansen Electric. A za jedním jediným účelem. Pořídit fotografie z jejího provozu. Přihlásili jsme se totiž do soutěže Opavský průmysl očima dětí, kterou každoročně vypisuje Střední škola technická. Letos proběhl již 10. ročník a zúčastnilo se ho osm škol z Opavy i okolí.

Práce dvou našich žaček byly přitom vybrány mezi 20 nejlepších fotografií strojírenské profese v Opavě. Natálie Janíková (8. A) uspěla se svým Barevným odleskem a Klára Baierová (7. B) zase zaujala svým Kovářovým náhrdelníkem.

Slavnostní vernisáž výstavy dvacítky nejzdařilejších děl, která je umístěna u prodejny Intersport, proběhla v pátek 31. května v OC Breda & Weinstein. Až do čtvrtka 6. června přitom budete moci zvolit vítěze Ceny návštěvníků. Načtením QR kódu, který je nahrán ve fotogalerii, se vám otevře dotazník, do kterého zvolíte dvě čísla. Natálie soutěží pod číslem 14, Klára má „šťastnou“ 13. Podpořte prosím naše mladé fotografky svým hlasem, hlasovat v dotazníku můžete neomezeně. Odborníci z praxe pak ještě budou volit nejlepší fotografii poroty. Vítězové obou kategorií si ceny převezmou v pátek 7. června.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Naši sudokáři čtvrtí v republice
Ve středu tým našich žáků ve složení Dominik Kořistka, Vojtěch Hejátko a Samuel Doležel absolvoval celostátní finále v.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den