Bronz v soutěži Zvíře není věc

Zvíře není věc je výtvarná soutěž, již každý rok vyhlašuje Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem. Soutěž apeluje na vztah lidí ke zvířatům. Jejím posláním je ctít němou tvář jako živou bytost, neubližovat, pečovat. Postavení zvířat není žákům naší školy lhostejné. Tématu věnovali svou pozornost a tvůrčí energii. Vznikly krásné linoryty, grafické práce a malby olejovým pastelem. Velice nás těší, že porota mezi vítězné práce vybrala hned několik obrázků od žáků naší školy.

Nikolas Kapusňak z 9. B získal za malbu chameleona 3. místo ve své kategorii (13-15 let).

Oceněny a vystaveny byly i práce Jany Frantové, Anny Šemelákové, Běty Binarové a Adiny Pěchulové, Daniela Odstrčila, Karolíny Skrzyžalové, Jonáše Jakeše, Anny Traviny a Valerie Litvynchuk. Výstava bude otevřena veřejnosti od 19. října do 30. listopadu 2023 v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem v pavilonu lidoopů a slonů.

Oceněným ze srdce blahopřejeme. Uznání však patří všem zúčastněným žákům za snahu, trpělivost a poctivost. Děkujeme.

Mgr. Lucie Tenglerová