Zimní pohádka o sněhulákovi pro prvňáčky

Žákyně 8. D si pro obě první třídy připravily zajímavý program – ve třídě 1. A a následně i v 1. B zahrály dětem zimní pohádku o sněhulákovi, který zatoužil po vzdělání a chtěl chodit do školy.

Součástí pohádky byla především interakce s prvňáčky, kteří nejprve pomocí kartiček předvídali, o čem celá pohádka bude. Pomocí otázek jsme pak v průběhu hraní pohádky zjišťovaly, zda děti dávají pozor a umí logicky přemýšlet a usuzovat. Nechyběla pak také pantomima, recitace básniček a zpěv písniček. Největší úspěch však zaznamenala jízda na saních přímo ve třídě, při které jsme ověřily především jejich pravolevou orientaci. Závěrečnou metodou trojlístku si děti také vyzkoušely vcítit se do jedné z hlavních postav. „Ačkoliv práce s malými dětmi byla občas náročná, naše pohádka se prvňáčkům velmi líbila a dětem jsme slíbily, že jim zase nějaký zajímavý program vymyslíme a přijdeme je opět navštívit,“ shodly se holky z 8. D.

„Chtěla bych velmi poděkovat Amálce Pflegerové, Emmě Kroupové, Saši Chadzipanajotidu, Aničce Chalupové, Vandě Kubesové a Rozi Steierové za to, že si pohádku včetně kostýmů perfektně připravily, a zpříjemnily tak našim prvňáčkům školní dopoledne,“ dodala tř. uč. Zuzana Světlíková.


Podobné aktuality

Přišli k nám Mikuláš, čerti i andělé
Dnes navštívil děti z prvního stupně Mikuláš s hodnými andílky a zlobivými čerty. Malé hříchy děti odčinily zpěvem neb.. více
Mikulášský aerobik stříbrný a bronzový
V pondělí 4. prosince se v Opavě ve ŠD Vrchní uskutečnila pohybová soutěž – Mikulášský aerobik. Soutěži.. více
LiStOVání s Lukášem Hejlíkem
Dnes jsme společně s herci Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou LiStOVali. Nižšímu stupni představili knihu „Šmodrcha – Pěk.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den