Zimní pohádka o sněhulákovi pro prvňáčky

Žákyně 8. D si pro obě první třídy připravily zajímavý program – ve třídě 1. A a následně i v 1. B zahrály dětem zimní pohádku o sněhulákovi, který zatoužil po vzdělání a chtěl chodit do školy.

Součástí pohádky byla především interakce s prvňáčky, kteří nejprve pomocí kartiček předvídali, o čem celá pohádka bude. Pomocí otázek jsme pak v průběhu hraní pohádky zjišťovaly, zda děti dávají pozor a umí logicky přemýšlet a usuzovat. Nechyběla pak také pantomima, recitace básniček a zpěv písniček. Největší úspěch však zaznamenala jízda na saních přímo ve třídě, při které jsme ověřily především jejich pravolevou orientaci. Závěrečnou metodou trojlístku si děti také vyzkoušely vcítit se do jedné z hlavních postav. „Ačkoliv práce s malými dětmi byla občas náročná, naše pohádka se prvňáčkům velmi líbila a dětem jsme slíbily, že jim zase nějaký zajímavý program vymyslíme a přijdeme je opět navštívit,“ shodly se holky z 8. D.

„Chtěla bych velmi poděkovat Amálce Pflegerové, Emmě Kroupové, Saši Chadzipanajotidu, Aničce Chalupové, Vandě Kubesové a Rozi Steierové za to, že si pohádku včetně kostýmů perfektně připravily, a zpříjemnily tak našim prvňáčkům školní dopoledne,“ dodala tř. uč. Zuzana Světlíková.

Prvňáčci se rozloučili se školním rokem
Naši prvňáčci se dnes rozloučili se školním rokem slavnostně. V aule Slezské univerzity převzali svá vysvědčení. Pan ř.. více
Benefiční koncert na záchranu kostela sv. Janů
Dne 24. června se v historickém kostele sv. Janů v Opavě uskutečnil benefiční koncert na obnovu a zachování této význa.. více