Žákovská rada v Praze

Ve čtvrtek 2. února jsme se my, členové žákovské rady, vydali na výlet do Národního muzea v Praze. Jelo nás celkem 18 spolu s pí učitelkami J. Gabrielovou a H. Janyškovou jako doprovodem.  

Navštívili jsme starou i novou část muzea. Mezi nimi jsme prošli podchodem, který se nám všem líbil. Na bočních stěnách byla projekce různých událostí.

Nejdříve jsme zhlédli výstavu Historie 20. století, jejíž součástí bylo také promítání o historii Česka od první světové války až po současnost. Promítalo se kolem dokola po celé místnosti. Poté jsme se přesunuli na výstavu minerálů. Viděli jsme minerály různých barev, tvarů i velikostí. Následovala Okna do pravěku. Zde jsou vystavena především zvířata od počátků prvohor po konec čtvrtohor, třeba mamut s mládětem v životní velikosti. Poslední výstava se jmenovala Zázraky evoluce, kde jsme mohli obdivovat hlavně modely zvířat a kostry, například kostru plejtváka myšoka, která je nejznámějším exponátem tohoto muzea. Nakonec jsme vyjeli výtahem nahoru – na kopuli s výhledem na celou Prahu.

Po muzeu jsme měli rozchod. Procházeli jsme se po Václavském náměstí, zašli jsme do McDonaldu, Primarku nebo do Starbucks. Všichni jsme si to moc užili a dozvěděli jsme se zajímavá fakta nejen z historie.

Za žákovskou radu Anna Fajkusová a Veronika Anderschová


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Exkurze do Památníku a muzea Osvětim – Březinka
Naše škola již tradičně pořádá exkurzi pro žáky 9. ročníků do Památníku a muzea Osvětim – Březinka. Letos jsme se tam .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den