Výtvarný plenér v Mokřinkách

Ve středu 10. května jsme opět sbalili výtvarný materiál a vyrazili za prací ven, do přírody. Tentokráte s žáky 7. až 9. ročníků, kterým není výtvarná výchova cizí. Měli jsme tak trochu obavy ze špatného počasí, protože naše zvolené techniky, kterými jsme chtěli pracovat, jsou na sluníčku doslova závislé. To nám ale vysvitlo hned dopoledne a s malými přestávkami nás těšilo po celé tři dny. Mohli jsme se tedy pustit do práce na terase i v blízkém okolí rekreačního střediska „U brodu“ v Mokřinkách.

Jaro bylo v tuto chvíli opravdu krásné, stromy se již zelenaly nádhernou jarní barvičkou, kvetla nám spousta jarních květin pampeliškami počínaje, kopřivami konče a my je sbírali pro inspiraci a jako pomůcku k našemu jarnímu tvoření. Skupinky kutilů se pustily do práce se dřevem s pí uč. Holušovou, zaměstnaly pilky a svěráky, z čehož vzešly malinké sošky na stojánku ve tvaru listí, květů a zvířat. 

Další skupinka pod vedením pí uč. Frankové kreslila giocondou obrázky krajiny, inspirované tvorbou Vincenta van Gogha, průkopníka uměleckého směru impresionismus a moderního malířství vůbec. Pracovali jsme také se svými vlastními stíny, fotili zarámovanou okolní krajinu.

Pí uč. Břečková zase s dětmi zkoušela zajímavou techniku kyanotypie, velmi podobnou dnešní fotografii. Pracovali jsme se slunečním světlem působícím na upravený papír. Taky jsme si vyzkoušeli monotypy na gelové podložce, na kterou jsme nanášeli různými způsoby akrylovou barvu.

Všechny práce jsme dělali s velkou chutí, s většinou z nich jsme se setkali úplně poprvé, protože v hodinách výtvarné výchovy s těmito pomůckami a materiály pracovat nemůžeme. Své výtvory jsme si také mohli na konci odvézt domů.


Podobné aktuality

Mladá chovatelka opět v celostátním kole
Eliška Chmelová (8. D) to v okresním kole Soutěže chovatelské dovednosti mládeže v oboru psi všem ukázala. S .. více
Úspěšný žák exceloval v mateřštině
Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu.. více
Máme nejlepší biatlonisty v Opavě
Páteční dopoledne patřilo biatlonu. 18 žáků z vyššího stupně se dnes účastnilo biatlonových závodů. Sportovci se musel.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den