Výtvarný plenér představil neobvyklé techniky

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zúčastnili VÝTVARNÉHO PLENÉRU. A tak se v době od 19. do 22. září vydali tvořit do malebného prostředí v Nové Vsi nedaleko Bruntálu. Za vydařeného počasí mohla výtvarná tvorba probíhat převážně venku v okolí ubytování na chatě Slunečná. 

Letos jsme měli na programu tradičně práci se dřevem pod vedením paní učitelky R. Holušové. S paní uč. T. Břečkovou si děti vyzkoušely kombinovanou grafickou techniku tisku na gelové desce. Okolní krajinu jsme si oživili magickým land artem, okusili jsme i grafitovou tvorbu, ale nechyběla ani klasická kresba a malba. S paní uč. Frankovou děti fotografovaly a fotky upravovaly, učily se vnímat svět očima fotografa. Novinkou byla technika rzi na plátno

Děti měly opravdu nabitý program, stihli jsme i prohlídku nedaleké kapličky a rozhledny. Spokojenost dětí umocnilo množství výtvorů, které si mohly s sebou odnést domů. Jsme rádi, že takto můžeme rozvíjet talent dětí a hledat nové metody výuky výtvarné výchovy.


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Přišli k nám Mikuláš, čerti i andělé
Dnes navštívil děti z prvního stupně Mikuláš s hodnými andílky a zlobivými čerty. Malé hříchy děti odčinily zpěvem neb.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den