Výtvarný plenér představil neobvyklé techniky

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zúčastnili VÝTVARNÉHO PLENÉRU. A tak se v době od 19. do 22. září vydali tvořit do malebného prostředí v Nové Vsi nedaleko Bruntálu. Za vydařeného počasí mohla výtvarná tvorba probíhat převážně venku v okolí ubytování na chatě Slunečná. 

Letos jsme měli na programu tradičně práci se dřevem pod vedením paní učitelky R. Holušové. S paní uč. T. Břečkovou si děti vyzkoušely kombinovanou grafickou techniku tisku na gelové desce. Okolní krajinu jsme si oživili magickým land artem, okusili jsme i grafitovou tvorbu, ale nechyběla ani klasická kresba a malba. S paní uč. Frankovou děti fotografovaly a fotky upravovaly, učily se vnímat svět očima fotografa. Novinkou byla technika rzi na plátno

Děti měly opravdu nabitý program, stihli jsme i prohlídku nedaleké kapličky a rozhledny. Spokojenost dětí umocnilo množství výtvorů, které si mohly s sebou odnést domů. Jsme rádi, že takto můžeme rozvíjet talent dětí a hledat nové metody výuky výtvarné výchovy.


Podobné aktuality

Navštívili jsme Humpolec
Vybraní žáci pátých, šestých, sedmých a osmých tříd vyrazili na začátku května do Humpolce a jeho okolí. Město známé z.. více
Děti potěšily seniorky
V pondělí 13. května se naši školáci z 2., 3., a 4. třídy, vydali potěšit babičky do Klubu důchodců v Opavě k příležit.. více
First Lego League Explore
Už po několikáté v řadě se i žáci prvního stupně zúčastnili mezinárodní soutěže First Lego League Explore. Letošním té.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den