Výtvarná soutěž Český stavák

Ve středu 4. května se na malebném zámku v Linhartovech u Krnova konala výjimečná událost – výtvarná soutěž pořádaná Klubem Českého staváka. Tato soutěž byla vyhlášena k oslavě 100. výročí založení Klubu a přilákala mladé talentované umělce z celé republiky.

Jedním z účastníků soutěže byla žačka 4. A Justýna Mrůzková, která se svým dílem probojovala až na čtvrté místo. Justýnka je všestranná žačka, sbírá úspěchy výtvarné i sportovní. Tématem soutěže bylo „Český stavák – Národní plemeno holubů, ve výstavním postoji“. Justýnka se s velkým nadšením ponořila do své práce a vytvořila krásný obrázek, který zachytil krásu a eleganci českých staváků.

Předání cen proběhlo v krásných prostorách zámku v 10 hodin ráno. Mezi hosty byl i člen vlády ČR, ing. Miroslav Skřivánek, který byl potěšen, že může být součástí takové významné události.

Úspěch zaznamenaly i další naše žačky – Isabellka Branžová získala 10. místo a Odetka Paterová 20. místo. Všechny oceněné soutěžící 1. kategorie jsou ze 4. A.

Gratulujeme Justýně Mrůzkové k vynikajícímu umístění a těšíme se na další skvělá díla, která nám představí v budoucnu.

Mgr. Martina Lévayová

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Školní ples Noc v New Yorku