Školu ovládla umělá inteligence

Úterý 16. ledna bylo na naší škole ve znamení umělé inteligence. Během vyučování probíhaly interaktivní workshopy zaměřené na využití AI pro podporu tvořivosti a umělecké tvorby. Přednášet k nám z Prahy přitom přijel režisér dokumentárních filmů, scénárista a kameraman, spolupracující s organizací Aignos, Petr Salaba, známý kromě jiného snímkem Země nikoho o fiktivním daňovém ráji Liberlandu. Vybraní osmáci si mohli osahat nejrůznější generátory textů, obrazů, videí i hudby, a vytvářet tak s jejich pomocí kreativní dílka. Žáci, mezi nimiž se našli mnozí, kteří s umělou inteligencí již pracují, byli aktivní, plně ponořeni do práce, měli spoustu zvídavých dotazů a nechali se slyšet, že pokud by škola plánovala „pokračování“, určitě by do toho šli znovu. Odpoledne pak patřilo vzdělávání učitelů. Cíl byl jasný – představit pedagogům možnosti zapojení nejmodernějších nástrojů AI do výuky rozličných předmětů, přičemž hlavní slovo dostal ChatGPT. Žáci i učitelé si ze seminářů odnášejí nejeden poznatek i praktickou zkušenost.

Děkujeme Aignosu a Petru Salabovi za tuto příležitost a těšíme se na další!

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Pozvánka na benefiční koncert
Vážení rodiče, milí žáci, kolegové, přátelé, chtěli bychom Vás srdečně pozvat na adventní benefiční koncert žáků na.. více
Kolekce oblečení ZŠ TGM
Vážení rodiče, milí žáci, kolegyně a kolegové, přátelé naší školy,rád bych Vám představil naši vlastní volnočasovou šk.. více
Benefiční koncert na podporu kostela
Vážení rodiče, milí žáci, kolegové, přátelé,chtěli bychom Vás srdečně pozvat na benefiční koncert žáků naší školy, kte.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den