Školu ovládla umělá inteligence

Úterý 16. ledna bylo na naší škole ve znamení umělé inteligence. Během vyučování probíhaly interaktivní workshopy zaměřené na využití AI pro podporu tvořivosti a umělecké tvorby. Přednášet k nám z Prahy přitom přijel režisér dokumentárních filmů, scénárista a kameraman, spolupracující s organizací Aignos, Petr Salaba, známý kromě jiného snímkem Země nikoho o fiktivním daňovém ráji Liberlandu. Vybraní osmáci si mohli osahat nejrůznější generátory textů, obrazů, videí i hudby, a vytvářet tak s jejich pomocí kreativní dílka. Žáci, mezi nimiž se našli mnozí, kteří s umělou inteligencí již pracují, byli aktivní, plně ponořeni do práce, měli spoustu zvídavých dotazů a nechali se slyšet, že pokud by škola plánovala „pokračování“, určitě by do toho šli znovu. Odpoledne pak patřilo vzdělávání učitelů. Cíl byl jasný – představit pedagogům možnosti zapojení nejmodernějších nástrojů AI do výuky rozličných předmětů, přičemž hlavní slovo dostal ChatGPT. Žáci i učitelé si ze seminářů odnášejí nejeden poznatek i praktickou zkušenost.

Děkujeme Aignosu a Petru Salabovi za tuto příležitost a těšíme se na další!

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Benefiční koncert v kostele sv. Janů
Vážení rodiče, milí žáci, kolegové, přátelé, chtěli bychom Vás srdečně pozvat na další benefiční kon.. více
Výsledky voleb do školské rady 2024/2025
VOLBY-SK.-RADA-2024-1Stáhnout
Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den