Školní expedice do Dánska

S naší žákovskou radou a školním klubem jsme uspořádali zatím největší akci. Jednalo se o leteckou expedici do Kodaně, která probíhala v období od 8.- 12. února. Naším cílem bylo poznat architekturu hlavního města Dánska. Na naši výpravu se vydalo 11 vybraných žáků, a to pod vedením paní učitelky Gabrielové, pana učitele Lazeckého a rodinných příslušníků obou učitelů.

Výlet začal v Opavě srazem na nádraží. Postupně jsme se přesunuli do Prahy, kde se nám poštěstilo a potkali jsme influencera Kazmu! V pořádku jsme se dopravili do Kodaně. Nejprve jsme zamířili na ubytování, ale hned vzápětí nás čekal menší výšlap na věž. Z kruhové věže Rundetaarn jsme si vychutnali dechberoucí pohled na město, a to při západu slunce. První den jsme zakončili v McDonaldu – ostatně jako téměř každý den.

Druhý den na nás čekala snídaně v hotelu. Po snídani jsme se vydali na průzkum Kodaně. Postupně jsme prošli všechna vyznačená místa na mapě a u toho jsme plnili různé zábavné úkoly, které pro nás připravila Naty, dcera paní učitelky. Naty byla naší průvodkyní, poněvadž již delší čas v Dánsku žije. První zastávka byla královská zahrada, zároveň s ní jsme viděli zámek Rosenborg i botanickou zahradu, která se momentálně opravuje. Dále Národní muzeum umění, kde jsme se byli později večer podívat na výstavu Giacomettiho. Navštívili jsme také park Rosenhan. Samozřejmě že ne všechno jde vždy podle plánů, takže nás potkala menší nepříjemnost, a to ta, že nám na autobusové zastávce přivřeli  jednoho ze členů výpravy do dveří. Všichni zdraví a živí jsme dojeli k areálu Kastellet – je to jedna z nejlépe dochovaných pevností v Evropě. Odtamtud jsme šli pozdravit malou mořskou vílu. Kdybychom neviděli výměnu stráží u královského paláce Amalienborg, nemohli bychom ukončit dopolední procházku. Jak již bylo řečeno, večer jsme byli v muzeu umění.

V sobotu jsme prošli “Město ve městě” – Christianii. Pro většinu z nás byl šok vidět, že v tak krásném městě je místo, kde se mnozí z nás báli a kde nejsou zákony, tudíž je to ráj pro dealery drog. Následně jsme šli na největší spalovnu ve městě. Využívá se také jako lyžařské středisko. Z města jsme se vydali lodí, která fungovala jako autobus, na pláž. Procházku po pláži jsme si užili i přes to, že nám foukal ledový severní vítr. Večer jsme měli změnu! Na večeři jsme byli pozváni k Naty. S jejím přítelem nám uvařili výborné chilli con carne.

Celou neděli jsme strávili na zámku Christiansborg, ve kterém jsme viděli královské komnaty a nechyběl ani balkon, na kterém královna Markéta předávala titul svému synovi Frederiku X. Naše další kroky vedly do stájí, ve kterých má královská rodina ustájené české starokladrubské bělouše. Nechyběla také návštěva královské kuchyně. Na závěr našeho pobytu jsme vystoupali do královské věže, kde jsme naposled shlédli na Kodaň.

Pak už následoval návrat domů. Měli jsme zastávku v Praze, kde jsme navštívili muzeum medúz a na chvíli jsme si zařádili na trampolínách.

Výlet se nám vydařil.

Žákovská rada


Podobné aktuality

Další vydání školního časopisu
Představujeme Vám další vydání našeho školního časopisu a přejeme příjemné čtení. Skolni-casopis-4Stáhnout.. více
Škola ožila graffiti
Jeho práce znají všichni občané Opavy.  Prochází kolem nich v Městských sadech, v Kateřinkách, na Jasel.. více
Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den