Riegrovka má rozhodně talent

Předvánoční čas byl na naší škole vyplněn talentem. V tělocvičně se konala velká školní akce nazvaná Riegrovka má talent. Organizaci si pod svá křídla vzaly žákyně 8. D Rozálie Steierová, Amálie Pflegerová a Emma Kroupová, které si k ruce vzaly další pomocníky. Celá příprava pak probíhala ve školním klubu.

Svůj talent přitom předvedlo celkem 10 účinkujících. Jan Urbančík zahrál na klavír. Jelikož se Honza v té době nacházel v Itálii, diváci mohli jeho výkon posoudit jen vzdáleně přes projektor. Sofie Molendová zazpívala a zahrála na kytaru, Jakub Kroulík a Daniel Honzek zazpívali píseň Jožin z bažin, Anna Chalupová se představila tanečním vystoupení, ukrajinskou píseň zazpívala děvčata Lera Litvinchuk, Anna Travina, Ženia Nebola a Natalia Nebola. Housle si na Talent připravila Jana Frantová a zahrála na ně netradičně – poslepu s páskou přes oči. Sabina Kukelková a Anna Chalupová zatančily, na keyboard zahrála Lucie Chmelová, diváky potěšilo také taneční číslo děvčátek ze 3. třídy – Anežky Martínkové a Julie Kubné. Za hudebního doprovodu pí uč. Zuzany Kučové pak zazpívala Anna Armlichová.

Do užšího výběru postoupil Honza Urbančík, duo Anežka Martínková a Julie Kubná, Lucie Chmelová a Jana Frantová. Dále už hlasovalo obecenstvo a výherkyní se nakonec stala Jana Frantová. „Nemůžeme opomenout ani úvodní tanec, který si střihli pedagogové naší školy, a porotu, kterou tvořili za učitele Zuzana Kučová a Martin Laryš, za žáky pak Dorota Hýlová a Alžběta Pflegerová. Akce byla velmi úspěšná a už se těšíme na další ročník,“ uzavírají za žákovskou radu Jaroslava Gabrielová a Vít Lazecký.

Prvňáčci se rozloučili se školním rokem
Naši prvňáčci se dnes rozloučili se školním rokem slavnostně. V aule Slezské univerzity převzali svá vysvědčení. Pan ř.. více
Benefiční koncert na záchranu kostela sv. Janů
Dne 24. června se v historickém kostele sv. Janů v Opavě uskutečnil benefiční koncert na obnovu a zachování této význa.. více