Psaní od srdce putují seniorům

Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v domácím prostředí, tak v domovech pro seniory.
7. A a 7. B si vybraly opavskou organizaci OASA, konkrétně její Domov se zvláštním režimem, která pečuje o klienty s Alzheimerovou chorobou a demencí. Žáci si nejdříve zvolili, zda budou svůj dopis adresovat muži, nebo ženě. Po teoretickém úvodu, jaké náležitosti by měl osobní dopis mít, se v prvním květnovém týdnu pustili do samotného tvoření. Sedmáci se „rozpovídali“ o své rodině, kamarádech, plánech na prázdniny, školním plese či domácích mazlíčcích, někteří dokonce vymysleli příběh. V pátek 17. května pak došlo na osobní předání dopisů paní Janě Režnarové, vedoucí přímé péče a sociální pracovnici Domova se zvláštním režimem. Dopisy však sedmáci nejen předali, ale zároveň si s klienty zahráli Člověče, nezlob se, karty, pexeso nebo jim předčítali pohádky.
Třída 9. D pak potěšila téměř 30 seniorů, protože se do psaní vrhli všichni do jednoho. „Každý ze třídy si vybral jiný domov pro seniory v rámci ČR. Dle mého názoru byly nejčastějším tématem v dopisech nedávno psané přijímací zkoušky na střední školy, blížící se výlet do Anglie a také náš poslední třídní výlet na jižní Moravu. Je radost dělat radost,“ okomentovala třídní učitelka 9. D Mgr. Zuzana Světlíková.
Stejně jako 9. D ani celá 6. C neváhala a pustila se do tvoření. „Žáci psali dopisy jednotlivě, případně ve dvojicích. Nejčastěji o tom, jak tráví svůj volný čas, jaké mají domácí mazlíčky, co je baví ve škole, co je čeká o prázdninách a někteří k dopisům přidali i nakreslený obrázek. Jsem ráda, že jsme společně mohli rozdat radost starým a často opuštěným lidem,“ uzavřela Mgr. Zuzana Kučová, která v 6. C učí český jazyk.
Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Benefiční koncert v kostele sv. Janů
Vážení rodiče, milí žáci, kolegové, přátelé, chtěli bychom Vás srdečně pozvat na další benefiční kon.. více
Výsledky voleb do školské rady 2024/2025
VOLBY-SK.-RADA-2024-1Stáhnout
Výtvarná soutěž Český stavák
Ve středu 4. května se na malebném zámku v Linhartovech u Krnova konala výjimečná událost – výtvarná soutěž pořádaná K.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den