Příběh jednoho trička

Druhý květnový čtvrtek nám z 9. B a 9. A přinesl lekci o tom, jaký dopad má naše chování na klima planety. Prostřednictvím projektu PŘÍBĚH JEDNOHO TRIČKA, vedeného lektorkami spolku Kapradí, jsme poznali temnou stranu módy a oděvního průmyslu. Oblečení, které denně  nosíme, vyrábí lidé v Asii v nelidských podmínkách. Zjistili jsme, že i my můžeme těmto lidem pomoci. Učili jsme se přemýšlet o vlastním spotřebitelském chování, měnit postoje. Jednou z cest je nepodporovat fast fashion, obecně nakupovat méně, upřednostňovat zboží fair trade, věci od místních tvůrců, originály z bazaru. Starší a nevyužité kousky můžeme darovat anebo mezi sebou vyměňovat. Udělej změnu i ty! Pomůžeš tím sobě, ale i planetě.

Amálie Wirthová a Marie Paulická z 9. B


Podobné aktuality

Přišli k nám Mikuláš, čerti i andělé
Dnes navštívil děti z prvního stupně Mikuláš s hodnými andílky a zlobivými čerty. Malé hříchy děti odčinily zpěvem neb.. více
Výjezdní Logic-Con
Na listopadovém čtyřdenním Logic-Conu s nadanými dětmi naší školy se toho dělo hodně. Šifry a sudoku, hlavolamy, robot.. více
LiStOVání s Lukášem Hejlíkem
Dnes jsme společně s herci Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou LiStOVali. Nižšímu stupni představili knihu „Šmodrcha – Pěk.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den