Příběh jednoho trička

Druhý květnový čtvrtek nám z 9. B a 9. A přinesl lekci o tom, jaký dopad má naše chování na klima planety. Prostřednictvím projektu PŘÍBĚH JEDNOHO TRIČKA, vedeného lektorkami spolku Kapradí, jsme poznali temnou stranu módy a oděvního průmyslu. Oblečení, které denně  nosíme, vyrábí lidé v Asii v nelidských podmínkách. Zjistili jsme, že i my můžeme těmto lidem pomoci. Učili jsme se přemýšlet o vlastním spotřebitelském chování, měnit postoje. Jednou z cest je nepodporovat fast fashion, obecně nakupovat méně, upřednostňovat zboží fair trade, věci od místních tvůrců, originály z bazaru. Starší a nevyužité kousky můžeme darovat anebo mezi sebou vyměňovat. Udělej změnu i ty! Pomůžeš tím sobě, ale i planetě.

Amálie Wirthová a Marie Paulická z 9. B


Podobné aktuality

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Turnaj deskových her
Ve středu 15. května vyjeli 4 naši sedmáci, jmenovitě Dorota Hýlová, Natálie Eľková, Daniel Satke a Jan Urbančík, na T.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den