Příběh jednoho trička

Druhý květnový čtvrtek nám z 9. B a 9. A přinesl lekci o tom, jaký dopad má naše chování na klima planety. Prostřednictvím projektu PŘÍBĚH JEDNOHO TRIČKA, vedeného lektorkami spolku Kapradí, jsme poznali temnou stranu módy a oděvního průmyslu. Oblečení, které denně  nosíme, vyrábí lidé v Asii v nelidských podmínkách. Zjistili jsme, že i my můžeme těmto lidem pomoci. Učili jsme se přemýšlet o vlastním spotřebitelském chování, měnit postoje. Jednou z cest je nepodporovat fast fashion, obecně nakupovat méně, upřednostňovat zboží fair trade, věci od místních tvůrců, originály z bazaru. Starší a nevyužité kousky můžeme darovat anebo mezi sebou vyměňovat. Udělej změnu i ty! Pomůžeš tím sobě, ale i planetě.

Amálie Wirthová a Marie Paulická z 9. B


Podobné aktuality

Mladá chovatelka opět v celostátním kole
Eliška Chmelová (8. D) to v okresním kole Soutěže chovatelské dovednosti mládeže v oboru psi všem ukázala. S .. více
Úspěšný žák exceloval v mateřštině
Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu.. více
Máme nejlepší biatlonisty v Opavě
Páteční dopoledne patřilo biatlonu. 18 žáků z vyššího stupně se dnes účastnilo biatlonových závodů. Sportovci se musel.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den