Pohádková stezka pro prvňáčky

Na pátek dne 31. května si třída 9. D připravila Pohádkovou stezku pro naše dvě 1. třídy jako dárek k sobotnímu Dni dětí. Naši nejmladší se nejdříve posilnili svačinkou, kterou jsme pro ně připravili, a poté při cestě za pokladem plnili zajímavé úkoly nejen z matematiky, angličtiny, prvouky, tělocviku, ale také z kouzelného pohádkového světa. Na stanoviště je doprovázely různé pohádkové bytosti- např. Bob a Bobek, Rumcajs, Křemílek, Chipmunkové či Šmoulové, které byly prvňáčkům vždy k ruce. Spolu se sladkým pokladem a úsměvem na rtech si odnesli i diplom na památku.

„Touto krásnou akcí jsme završili naši pravidelnou spolupráci s 1. stupněm, ale pomalu a jistě se připravujeme na loučení se s celou základní školou. Tato akční třída nám tady bude velmi chybět,“ komentuje se slovy tř. uč. Mgr. Zuzana Světlíková.

Prvňáčci se rozloučili se školním rokem
Naši prvňáčci se dnes rozloučili se školním rokem slavnostně. V aule Slezské univerzity převzali svá vysvědčení. Pan ř.. více
Benefiční koncert na záchranu kostela sv. Janů
Dne 24. června se v historickém kostele sv. Janů v Opavě uskutečnil benefiční koncert na obnovu a zachování této význa.. více