Pohádková škola

Jako mávnutím kouzelného proutku jsme se v úterý 24. května odpoledne ocitli v pohádce. Po dlouhých přípravách jsme ve velkém stylu zahájili všemi očekávanou výstavu výtvarných prací našich žáků nazvanou Pohádky nás baví.
K davu promluvil samotný pan král alias pan ředitel, princ na hnědém koni alias učitel David Mikoška zachránil křehkou Sněhurku, drak dštící síru, který děsil všechny přítomné, zajal nebohou princeznu, čarodějnice strašily kolemjdoucí a po chodbách školy tancovaly víly. Vernisáž přítomným zpříjemnila Jana Frantová, která zahrála na housle skladbu Tři oříšky, o pěveckou vložku se postaralo duo Lukáš Hajíček a Lucie Kleinová a dramatické ztvárnění pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků v moderním pojetí měla na svědomí 7. D. Kromě samotných děl žáků 1. i 2. stupně, která zdobila všechna tři patra školy na Riegrově ulici, si návštěvníci užili také tematické hry, poznávali pohádky z kouzelných lamp, jež tvořily trojrozměrné fotografie vytištěné na 3D tiskárně, ve školní kavárničce ochutnali čarovné pokrmy nebo si mohli domů odnést drobný dárek.
Podařená akce byla zakončena v pátek odpoledne a my se už teď těšíme na další ročník!

Navštívili jsme Humpolec
Vybraní žáci pátých, šestých, sedmých a osmých tříd vyrazili na začátku května do Humpolce a jeho okolí. Město známé z.. více
Děti potěšily seniorky
V pondělí 13. května se naši školáci z 2., 3., a 4. třídy, vydali potěšit babičky do Klubu důchodců v Opavě k příležit.. více