Páťáci se podívali do naší školy

Žáci pátých tříd z Opavy a okolí se 24. a 25. října přišli podívat, jak vypadá možná jejich budoucí škola. Jestli jsou žáci milí, paní učitelky usměvavé a vstřícné, učitelé kamarádští, škola krásně vyzdobená a na co všechno se můžou těšit.

Děti ze škol v Oticích, Komárově, Suchých Lazců, Malých Hoštic a ze ZŠ Nový svět a z nižšího stupně na ulici Mírová se tak mohly podívat, jak vypadají brouci pod mikroskopem nebo jak se dělají zábavné chemické pokusy. V počítačové učebně páťáci skládali stavebnici Boffin a chytali létající vrtulky. Dále programovali roboty a zahráli si Kahoot. Děti se také podívaly do školního klubu a v naší školní kavárničce si pochutnaly na toastech, buchtách, ovoci a teplém čaji.

Už se moc těšíme, že se s některými z nich od září budeme potkávat.

Amálie Pflegerová, 9. D

Děti potěšily seniorky
V pondělí 13. května se naši školáci z 2., 3., a 4. třídy, vydali potěšit babičky do Klubu důchodců v Opavě k příležit.. více
First Lego League Explore