Oslavy města aneb Co tomu předcházelo u nás ve škole

Na průvod k výročí 800 let Opavy jsme se připravovali již dlouho dopředu. Vymýšleli jsme možnosti, jak představit naši školu a taky ji propojit s Opavou. Nakonec zvítězil nápad, který zdůraznil jak zaměření školy – velký důraz klademe na estetiku a výtvarnou výchovu, tak i její umístění v Opavě poblíž parku a ulice Joy Adamsonové.

Slavná opavská rodačka, žijící velkou část života v Africe, se starala o lvice, z nichž nejznámější Elza se stala díky knihy a filmu slavnou. A právě ta se společně se dvěma lvíčaty projížděla v průvodu Opavou na alegorickém voze. Vše to byly naše výtvory. Lví smečka byla zhotovena technikou papiermache, konstrukcí pod něj byly dokonce hliníkové necky. Taky vůz byl v dílnách pod vedením pí uč. Holušové a p. uč. Mikošky s žáky 9. C a B vyroben z palet, doplněn kovovými díly. V dílnách se řezalo, měřilo, stloukávalo, svařovalo…

Vůz v průvodu doplnily dívky ze 6. a 7. C, nesoucí klobouky. Ty představovaly 9 opavských věží a byly zhotoveny také pomocí papiermache a technikou koláže z lepenek a papírů, vše v bílých, béžových a hnědých barvách pod vedení pí uč. Břečkové a Tenglerové děvčaty převážně z 9. A.

Na voze jsme měli také „svou Joy“, na jejímž místě se střídala děvčata z 9. C a 9. D.

Mgr. Taťána Břečková


Podobné aktuality

Další vydání školního časopisu
Představujeme Vám další vydání našeho školního časopisu a přejeme příjemné čtení. Skolni-casopis-4Stáhnout.. více
Škola ožila graffiti
Jeho práce znají všichni občané Opavy.  Prochází kolem nich v Městských sadech, v Kateřinkách, na Jasel.. více
Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den