Oslavili jsme Den Země

V neděli 23. dubna jsme nemohli chybět na každoroční oslavě Dne Země. Na náměstí Osvoboditelů jsme rozbili stan. Vlastně hned stany dva. V tom jednom – tajuplném přírodním – mohli zájemci pozorovat, jak ve tmě svítí minerály, horniny i rostliny, mohli tedy obdivovat jejich schopnost fluorescence. V tom druhém se pak vyráběly vizitky, a to technikou vypalování laserem. Nechybělo ani tolik populární malování na obličej, skládání puzzle, vybarvování omalovánek nebo tradiční občerstvení Na paloučku, které nabízelo sladké i slané pochutiny, stejně jako čaj. Velké poděkování patří kromě pedagogů, kteří si vzali organizaci pod svá křídla, také samotným žákům, kteří neváhali a strávili nedělní odpoledne „pracovně“. Na slavnosti Země se jmenovitě podíleli Valerie Nedělová, Nela Zahnášová (obě 9. D), Vojtěch Hejátko, Emma Kroupová, Rozálie Steierová (všichni 8. D), Vojtěch Tesař, Tomáš Kudela (oba 8. A), Kristýna Krausová, Barbora Halfarová, Terezie Szotkowská (všechny 8. C), Veronika Anderschová, Anna Fajkusová (obě 7. A) a Zuzana Šmachová, Dorota Hýlová a Lucie Chmelová (všechny 6. C).

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Exkurze do Památníku a muzea Osvětim – Březinka
Naše škola již tradičně pořádá exkurzi pro žáky 9. ročníků do Památníku a muzea Osvětim – Březinka. Letos jsme se tam .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den