Oslavili jsme Den Země

V neděli 23. dubna jsme nemohli chybět na každoroční oslavě Dne Země. Na náměstí Osvoboditelů jsme rozbili stan. Vlastně hned stany dva. V tom jednom – tajuplném přírodním – mohli zájemci pozorovat, jak ve tmě svítí minerály, horniny i rostliny, mohli tedy obdivovat jejich schopnost fluorescence. V tom druhém se pak vyráběly vizitky, a to technikou vypalování laserem. Nechybělo ani tolik populární malování na obličej, skládání puzzle, vybarvování omalovánek nebo tradiční občerstvení Na paloučku, které nabízelo sladké i slané pochutiny, stejně jako čaj. Velké poděkování patří kromě pedagogů, kteří si vzali organizaci pod svá křídla, také samotným žákům, kteří neváhali a strávili nedělní odpoledne „pracovně“. Na slavnosti Země se jmenovitě podíleli Valerie Nedělová, Nela Zahnášová (obě 9. D), Vojtěch Hejátko, Emma Kroupová, Rozálie Steierová (všichni 8. D), Vojtěch Tesař, Tomáš Kudela (oba 8. A), Kristýna Krausová, Barbora Halfarová, Terezie Szotkowská (všechny 8. C), Veronika Anderschová, Anna Fajkusová (obě 7. A) a Zuzana Šmachová, Dorota Hýlová a Lucie Chmelová (všechny 6. C).

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Další vydání školního časopisu
Představujeme Vám další vydání našeho školního časopisu a přejeme příjemné čtení. Skolni-casopis-4Stáhnout.. více
Škola ožila graffiti
Jeho práce znají všichni občané Opavy.  Prochází kolem nich v Městských sadech, v Kateřinkách, na Jasel.. více
Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den