Němcová není Babička

Úterý 14. února si žáci 8. D a 9. A zpříjemnili návštěvou divadelního představení s názvem Němcová není Babička, kterou mohli zhlédnout v Klubu Art v Obecním domě v Opavě. Ačkoliv samotná Božena Němcová žila před 200 lety, opavské Slezské divadlo ji žákům přiblížilo očima mladé generace. Žáci tak mohli nahlédnout do osobních dopisů slavné autorky, seznámit se s jejím těžkým životním údělem a zároveň si spojit její jméno s pojmy jako vlastenectví, láska k tradicím, češství, svoboda či národní obrození. Samotní žáci si na závěr posteskli, že bylo toto představení příliš krátké, ale zároveň kladně ocenili herecké obsazení – především hlavní roli B. Němcové, kterou ztvárnila Tereza Bartošová. Ve škole jsme pak společně reflektovali, co za zajímavé informace  jsme si z tohoto představení odnesli.

Mgr. Zuzana Světlíková


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Exkurze do Památníku a muzea Osvětim – Březinka
Naše škola již tradičně pořádá exkurzi pro žáky 9. ročníků do Památníku a muzea Osvětim – Březinka. Letos jsme se tam .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den