Němcová není Babička

Úterý 14. února si žáci 8. D a 9. A zpříjemnili návštěvou divadelního představení s názvem Němcová není Babička, kterou mohli zhlédnout v Klubu Art v Obecním domě v Opavě. Ačkoliv samotná Božena Němcová žila před 200 lety, opavské Slezské divadlo ji žákům přiblížilo očima mladé generace. Žáci tak mohli nahlédnout do osobních dopisů slavné autorky, seznámit se s jejím těžkým životním údělem a zároveň si spojit její jméno s pojmy jako vlastenectví, láska k tradicím, češství, svoboda či národní obrození. Samotní žáci si na závěr posteskli, že bylo toto představení příliš krátké, ale zároveň kladně ocenili herecké obsazení – především hlavní roli B. Němcové, kterou ztvárnila Tereza Bartošová. Ve škole jsme pak společně reflektovali, co za zajímavé informace  jsme si z tohoto představení odnesli.

Mgr. Zuzana Světlíková


Podobné aktuality

Mladá chovatelka opět v celostátním kole
Eliška Chmelová (8. D) to v okresním kole Soutěže chovatelské dovednosti mládeže v oboru psi všem ukázala. S .. více
Úspěšný žák exceloval v mateřštině
Olympiáda z českého jazyka je specifická disciplína. Sestává z řešení jazykových zapeklitostí a z tvorby psaného textu.. více
Máme nejlepší biatlonisty v Opavě
Páteční dopoledne patřilo biatlonu. 18 žáků z vyššího stupně se dnes účastnilo biatlonových závodů. Sportovci se musel.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den