Němcová není Babička

Úterý 14. února si žáci 8. D a 9. A zpříjemnili návštěvou divadelního představení s názvem Němcová není Babička, kterou mohli zhlédnout v Klubu Art v Obecním domě v Opavě. Ačkoliv samotná Božena Němcová žila před 200 lety, opavské Slezské divadlo ji žákům přiblížilo očima mladé generace. Žáci tak mohli nahlédnout do osobních dopisů slavné autorky, seznámit se s jejím těžkým životním údělem a zároveň si spojit její jméno s pojmy jako vlastenectví, láska k tradicím, češství, svoboda či národní obrození. Samotní žáci si na závěr posteskli, že bylo toto představení příliš krátké, ale zároveň kladně ocenili herecké obsazení – především hlavní roli B. Němcové, kterou ztvárnila Tereza Bartošová. Ve škole jsme pak společně reflektovali, co za zajímavé informace  jsme si z tohoto představení odnesli.

Mgr. Zuzana Světlíková

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více