Matematická logická soutěž má za sebou tři kola

V měsíci říjnu byla zahájena celoroční Matematická logická soutěž. Žáci se potýkají s různými logickými rébusy, některé z nich se řeší i na mistrovstvích světa. Úvodní 3 kola přitom zahrnovala tyto hlavolamy: stany, obdélníky, ploty, rozdělovačky, hidato a mosty. V následujícím kole se vyskytnou rébusy s názvem mince a galaxie.

V přiložené tabulce najdete nejlepší řešitele naší školy a ukázky některých rébusů.

Mgr. Petr Friedrich

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Čtenářský plenér v Mokřinkách