Kouzelný společný projekt s gymnáziem

Na počátku slovo dalo slovo, na konci pak vzniklo 11 ryze autorských pohádek. Vybraní žáci osmých a sedmých tříd se vrhli do společného projektu se studenty Slezského gymnázia. A nešlo o nic kouzelnějšího než o pohádky.  

První etapu naší práce už máme za sebou. V úterý 4. června jsme se vypravili přímo na Slezské gymnázium, kde už na nás prváci čekali. Zadání bylo jasné – napsat pohádku určenou pro naše malé spolužáky. Po ujasnění si pravidel a rozlosování do skupinek po třech začal samotný tvůrčí proces. Pomocí skládankového příběhu skupinky postupně vytvořily 3 pohádky, z nichž následně jednu musely vybrat jako nejlepší. Společnými silami ji „učesaly“, příp. mírně upravily. Ke každé pohádce pak vznikl ještě pracovní list s pěti otázkami, který malé čtenáře prověří, zdali textu porozuměli správně. Žáci i studenti se navíc procvičili v digitálních kompetencích, to když oboje museli přepsat a nasdílet ostatním zúčastněným.

Naše práce však tím zdaleka nekončí. Trojice se totiž musela dohodnout, jaký úkol na sebe její jednotliví členové vezmou. Během června nás tak čeká převyprávění pohádky do audio verze a ztvárnění pohádky po výtvarné stránce. Vše nakonec zpracujeme v některém z grafických programů. V září příštího školního roku je pak naplánována návštěva studentů Slezského gymnázia u nás, kdy budou pohádky v rámci autorského čtení dětem z 1. a 2. tříd představeny.  Už teď se mohou těšit na Cukrový tábor, Kouzelný svět, Kdo chce víc, nemá nic nebo třeba Snílka.

Děkuji všem žákům, kteří se na společném projektu podíleli. Překonali počáteční ostych a obavy a pustili se s vervou do toho.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Další vydání školního časopisu
Představujeme Vám další vydání našeho školního časopisu a přejeme příjemné čtení. Skolni-casopis-4Stáhnout.. více
Škola ožila graffiti
Jeho práce znají všichni občané Opavy.  Prochází kolem nich v Městských sadech, v Kateřinkách, na Jasel.. více
Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den