I letos jsme ve First Lego League

I tento rok se nám povedlo díky sponzorům zapojit jeden tým žáků od 6 do 10 let do mezinárodní soutěže First Lego League Explore. V této sezóně nazvané Super Powered se věnujeme výrobě, skladování a distribuci elektrické energie. Stavění předcházela teoretická příprava. Podívali jsme se virtuálně do elektrárny, program skupiny ČEZ – obnovitelné zdroje. Druhou akcí byl výukový program k elektřině ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Teď už se soustředíme na stavění a propojení modelů, jejich motorizování a naprogramování a následnou obhajobu na Expu v Praze. Děkujeme letošním sponzorům, a to firmě Optys za tisk bloků a firmě Opatherm za finanční dar, který jsme zatím využili na koupi týmových triček a nové stavebnice Lego Spike Essential. 

Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Přišli k nám Mikuláš, čerti i andělé
Dnes navštívil děti z prvního stupně Mikuláš s hodnými andílky a zlobivými čerty. Malé hříchy děti odčinily zpěvem neb.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den