I letos jsme ve First Lego League

I tento rok se nám povedlo díky sponzorům zapojit jeden tým žáků od 6 do 10 let do mezinárodní soutěže First Lego League Explore. V této sezóně nazvané Super Powered se věnujeme výrobě, skladování a distribuci elektrické energie. Stavění předcházela teoretická příprava. Podívali jsme se virtuálně do elektrárny, program skupiny ČEZ – obnovitelné zdroje. Druhou akcí byl výukový program k elektřině ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Teď už se soustředíme na stavění a propojení modelů, jejich motorizování a naprogramování a následnou obhajobu na Expu v Praze. Děkujeme letošním sponzorům, a to firmě Optys za tisk bloků a firmě Opatherm za finanční dar, který jsme zatím využili na koupi týmových triček a nové stavebnice Lego Spike Essential. 

Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

Navštívili jsme Humpolec
Vybraní žáci pátých, šestých, sedmých a osmých tříd vyrazili na začátku května do Humpolce a jeho okolí. Město známé z.. více
Děti potěšily seniorky
V pondělí 13. května se naši školáci z 2., 3., a 4. třídy, vydali potěšit babičky do Klubu důchodců v Opavě k příležit.. více
First Lego League Explore
Už po několikáté v řadě se i žáci prvního stupně zúčastnili mezinárodní soutěže First Lego League Explore. Letošním té.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den