I letos jsme ve First Lego League

I tento rok se nám povedlo díky sponzorům zapojit jeden tým žáků od 6 do 10 let do mezinárodní soutěže First Lego League Explore. V této sezóně nazvané Super Powered se věnujeme výrobě, skladování a distribuci elektrické energie. Stavění předcházela teoretická příprava. Podívali jsme se virtuálně do elektrárny, program skupiny ČEZ – obnovitelné zdroje. Druhou akcí byl výukový program k elektřině ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Teď už se soustředíme na stavění a propojení modelů, jejich motorizování a naprogramování a následnou obhajobu na Expu v Praze. Děkujeme letošním sponzorům, a to firmě Optys za tisk bloků a firmě Opatherm za finanční dar, který jsme zatím využili na koupi týmových triček a nové stavebnice Lego Spike Essential. 

Mgr. Petra Černínová


Podobné aktuality

Fotbalisté vybojovali stříbro
Dne 30. května se uskutečnil fotbalový turnaj školních družin okresu Opava, který pořádala ŠD Otická. Turnaj proběhl n.. více
Do školy přijela ČTK
O tom, co obnáší novinařina, jaký by novinář měl být, kde se vlastně berou informace, jak vznikají zprávy nebo co to j.. více
Zahradní slavnost
Přijďte s námi oslavit Den dětí. Ve čtvrtek 1. června je pro děti naší školy a jejich rodiče připraveno zábavné odpole.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den