Exkurze na SOU stavebním v Opavě

V pátek 3. května se zájemci z osmých tříd zúčastnili exkurze na SOU stavebním v rámci tzv. Trhu pracovních příležitostí, který si pro nás tato střední škola připravila. Žáci se seznámili s učebními obory potřebnými pro stavební odvětví jako jsou truhlář, tesař, zedník, instalatér, elektrikář, klempíř a pokrývač a také se dvěma maturitními obory Operátor dřevařské a nábytkářské výroby a Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení budov. Na připravených stanovištích si žáci vyzkoušeli vyrobit prkýnko na maso nebo hlavolam, zájemci si vyzkoušeli zapojení vypínačů světla nebo svařování měděných či plastových trubek.

Všem účastníkům se exkurze moc líbila a mnohé žáky některá řemesla nadchla natolik, že by se jim v budoucnu sami chtěli věnovat. Tak uvidíme, kolik šikovných řemeslníků z nich vyroste.

Mgr. Tomáš Osadník

Pohádkáři z 8. A
Vypadá to, že naše škola je líhní spisovatelských talentů. Naši osmáci z áčka převálcovali konkurenci z celé ČR a zabr.. více
Čtenářský plenér v Mokřinkách