Exkurze do Osvětimi

V druhém adventním týdnu se naši deváťáci zúčastnili exkurze do areálu muzea koncentračního tábora v Osvětimi. V syrovém počasí prošli bránou tábora s cynickým nápisem Arbeit Macht Frei, aby se na vlastní oči seznámili s místem, kde se psaly děsivé kapitoly naší minulosti. Návštěva autentického místa v nich zanechala silný dojem.
Lucie Tenglerová a Karin Krejčí

„Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na všechny ty staré kufry se jmény…“ (J.)

„Energie celého místa je plná hrůzy a strachu.“ (K.)

„Exkurzi hodnotím velice kladně, líbilo se mi, že vše zachovali do detailů, výklad byl zajímavě podán. Člověk přijíždí bezstarostný, a odjíždí takový smutně zamyšlený…“ (F.)

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více