Do školy přijela ČTK

O tom, co obnáší novinařina, jaký by novinář měl být, kde se vlastně berou informace, jak vznikají zprávy nebo co to je ČTK, promluvila v pátek 26. května na naší škole Martina Helánová, vedoucí zpravodajka ČTK Ostrava. Zajímavá beseda proběhla v rámci celostátních Týdnů mediálního vzdělávání, za kterými stojí organizace Jeden svět na školách.

Šesťáci i žáci, kteří se podílejí na tvorbě školního časopisu, se dozvěděli třeba to, proč se ČTK říká „noviny novinářů“ či „továrna na zprávy“, o tom, že v databázi kanceláře se nachází neuvěřitelných 200 milionů fotografií a že denně vyprodukuje takřka 500 zpráv, co dělat, když se ve zprávě objeví chyba, nebo co znamená termín obrácená pyramida. Martina Helánová, která v ČTK působí už přes dvacet let, pomohla nakouknout do zákulisí své práce i díky mnoha konkrétním příkladům ze své bohaté novinářské praxe, s žáky rozebrala např. situaci kolem střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava nebo tragický požár panelového domu v Bohumíně. Nechyběly ani dotazy z publika, třeba na vzdělání novináře nebo na to, jak takový novinář relaxuje.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Lehkoatletický čtyřboj ŠD
Ve čtvrtek 13. června se konal na hřišti ZŠ Englišova atletický čtyřboj, kterého se zúčastnilo celkem 9 školních druži.. více
Atletický čtyřboj 4. a 5. tříd
Výborného výsledku dosáhli dnes naši hoši (4.-5. tříd) Jeroným Tengler (5. A), Tobiáš Hlaváč (5. A), Josef Petlach (5... více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den