Deváťáci na Slezském gymnáziu

V pátek 6. října navštívili naši žáci devátých tříd uvažující o všeobecném studiu Slezské gymnázium Opava. V rámci oslav 30 let od vzniku této instituce si pro nás připravili zajímavé dopoledne. Po úvodním představení školy a projektů na žáky čekaly nejrůznější stanoviště, kde měli možnost zhlédnout divadelní představení v anglickém, francouzském i ruském jazyce, představení ohnivé show skupiny Heavy metals, nejrůznější pokusy i prezentaci IT učeben, na jejichž vybavení jsme ostatně zvyklí i z naší školy – ať už se jednalo o robotiku, či 3D tiskárny, zajímavé byly i gravírovací stroje.
Mgr. Tomáš Osadník

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více