Den profesí na opavské zemědělce

Ve čtvrtek 5. října jsme se zájemci o přírodopis, chemii a přírodu obecně navštívili v rámci Dne profesí Masarykovu střední školu zemědělskou a přírodovědnou v Opavě. Čekaly na nás 3 hodiny plné nejrůznějších zážitků. Po úvodním představení školy a studijních oborů jsme si zkusili u oboru Zahradník naaranžovat pomocí květů dýni, u oboru Zemědělec-farmář jsme si mohli vyzkoušet, jak se řídí traktor, a v odborných učebnách na nás čekaly pokusy z fyziky a chemie. Bylo to velice zajímavé dopoledne, žáci si to užili a zkusili si spoustu nových věcí.
Mgr. Tomáš Osadník

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více