Den profesí na opavské zemědělce

Ve čtvrtek 5. října jsme se zájemci o přírodopis, chemii a přírodu obecně navštívili v rámci Dne profesí Masarykovu střední školu zemědělskou a přírodovědnou v Opavě. Čekaly na nás 3 hodiny plné nejrůznějších zážitků. Po úvodním představení školy a studijních oborů jsme si zkusili u oboru Zahradník naaranžovat pomocí květů dýni, u oboru Zemědělec-farmář jsme si mohli vyzkoušet, jak se řídí traktor, a v odborných učebnách na nás čekaly pokusy z fyziky a chemie. Bylo to velice zajímavé dopoledne, žáci si to užili a zkusili si spoustu nových věcí.
Mgr. Tomáš Osadník

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Stříbro z atletického čtyřboje