Čtenářský plenér v Mokřinkách

Od 14. do 17. května měli žáci vyššího stupně možnost zúčastnit se čtenářského plenéru, který se konal v Rekreačním středisku Bílá Holubice v Mokřinkách. Nakonec nás jelo 17 čtenářek. První den jsme se vzájemně seznamovaly a celý plenér zahájily úvodní aktivitou nazývanou „Katapult“, následovalo knižní domino a četba knih. Další den jsme se všechny vydaly do Starých Těchanovic na Těchanovickou vyhlídku, kde jsme tvořily básně o putování. Zpět do Mokřinek jsme ještě stihly navštívit Jánské Koupele. Areál bývalých lázní jsme si nejen prošly, ale i vyfotily, abychom následující dopoledne mohly ve skupinkách psát hororové povídky inspirované tímto strach nahánějícím místem. Odpoledne patřilo čtení knih a vyplňování pracovních listů. Poslední den už jsme se jen balily a při četbě dalších knih jsme čekaly na odjezd.

Za všechny zúčastněné čtenářky Veronika Anderschová, Anna Fajkusová a Valerie Becková (všechny z 8. A)

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více