Beseda s personální manažerkou Mondelēzu

Vy jste svoje značka, slyšeli dnes osmáci z áčka z úst Lucie Novákové, personální manažerky společnosti Mondelēz. Tu jsme si k nám pozvali na besedu v rámci programu Dne do škol, který propojuje učitele s odborníky z praxe.

Měli jsme možnost dozvědět se, jak to v současné době vypadá na trhu práce, jaké panují ve společnosti v této oblasti předsudky nebo proč někteří lidé nemohou najít práci či nechtějí pracovat. Nahlédli jsme také alespoň maličko pod pokličku Mondelēzu, velké mezinárodní organizace, která jen ve svém opavském závodě zaměstnává zhruba 1 200 lidí. Zabrousili jsme i do mediální výchovy, to když jsme se věnovali formě i obsahu reklam a inzerátů, které nabízejí nejrůznější pracovní pozice. „Jazyk inzerátu nám hodně napoví o tom, jaká ta daná firma vlastně je,“ zaznělo kromě jiného na dnešní dvouhodinovce. Na chvíli jsme se pak stali samotnými „náboráři“, tedy personalisty, kteří vybírají nového zaměstnance. Na vzorovém životopise jsme hledali nedostatky a rozhodovali jsme se, zda bychom dotyčného zájemce přivítali do našich řad, či nikoli. Ujasnili jsme si přitom, co vše by mělo správné „sívíčko“ obsahovat a jak by mělo vypadat. Nakonec jsme si zkusili na vlastní kůži improvizovaný individuální přijímací pohovor.

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Lucii Novákové, že si na nás našla čas a že nám rozšířila obzory nejen ve světě karierního poradenství.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Turnaj deskových her
Ve středu 15. května vyjeli 4 naši sedmáci, jmenovitě Dorota Hýlová, Natálie Eľková, Daniel Satke a Jan Urbančík, na T.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den