Beseda s personální manažerkou Mondelēzu

Vy jste svoje značka, slyšeli dnes osmáci z áčka z úst Lucie Novákové, personální manažerky společnosti Mondelēz. Tu jsme si k nám pozvali na besedu v rámci programu Dne do škol, který propojuje učitele s odborníky z praxe.

Měli jsme možnost dozvědět se, jak to v současné době vypadá na trhu práce, jaké panují ve společnosti v této oblasti předsudky nebo proč někteří lidé nemohou najít práci či nechtějí pracovat. Nahlédli jsme také alespoň maličko pod pokličku Mondelēzu, velké mezinárodní organizace, která jen ve svém opavském závodě zaměstnává zhruba 1 200 lidí. Zabrousili jsme i do mediální výchovy, to když jsme se věnovali formě i obsahu reklam a inzerátů, které nabízejí nejrůznější pracovní pozice. „Jazyk inzerátu nám hodně napoví o tom, jaká ta daná firma vlastně je,“ zaznělo kromě jiného na dnešní dvouhodinovce. Na chvíli jsme se pak stali samotnými „náboráři“, tedy personalisty, kteří vybírají nového zaměstnance. Na vzorovém životopise jsme hledali nedostatky a rozhodovali jsme se, zda bychom dotyčného zájemce přivítali do našich řad, či nikoli. Ujasnili jsme si přitom, co vše by mělo správné „sívíčko“ obsahovat a jak by mělo vypadat. Nakonec jsme si zkusili na vlastní kůži improvizovaný individuální přijímací pohovor.

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Lucii Novákové, že si na nás našla čas a že nám rozšířila obzory nejen ve světě karierního poradenství.

Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Advent na naší škole
Živý betlém, koledy i zabijačka. Čtvrtek 7. prosince se na naší škole nesl v duchu Vánoc.Na 1. stupni na Mírové ulici .. více
Zahráli jsme si piškvorky
Školní družina při ZŠ Otická pořádala ve středu 6. prosince turnaj v piškvorkách. Turnaje se také zúčastnili žáci naši.. více
Exkurze do Památníku a muzea Osvětim – Březinka
Naše škola již tradičně pořádá exkurzi pro žáky 9. ročníků do Památníku a muzea Osvětim – Březinka. Letos jsme se tam .. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den