Beseda s nakladatelem a knihkupcem

Na druhý jarní den měli šešťáci z áčka a béčka možnost projít se po cestě knihy od autora ke čtenářům. Do naší školy jsme pozvali nakladatele a nezávislého knihkupce v jedné osobě Jana Bechera z Frýdku-Místku, a to v rámci projektu Den pro školu Nadace České spořitelny. „Chtěli byste nahlédnout do hlav jiných? Chtěli byste vědět, co si jiní lidé myslí?“ započal besedu pan Becher s tím, že právě tuto skutečnost autoři knih svým čtenářům odhalují. Děti následně seznámil s historií knihy, s tím, jak funguje český knižní trh, věnoval se dělení knih, ukázal dětem různé druhy knih a jejich zpracování i techniky, jak se dá kniha ozvláštnit. Nechyběly ani doprovodné aktivity, např. předvídání z obálek knih.
Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Stříbro z atletického čtyřboje
Další z atletických závodů, kterého se naši žáci zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m.. více
Turnaj deskových her
Ve středu 15. května vyjeli 4 naši sedmáci, jmenovitě Dorota Hýlová, Natálie Eľková, Daniel Satke a Jan Urbančík, na T.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den