Beseda s nakladatelem a knihkupcem

Na druhý jarní den měli šešťáci z áčka a béčka možnost projít se po cestě knihy od autora ke čtenářům. Do naší školy jsme pozvali nakladatele a nezávislého knihkupce v jedné osobě Jana Bechera z Frýdku-Místku, a to v rámci projektu Den pro školu Nadace České spořitelny. „Chtěli byste nahlédnout do hlav jiných? Chtěli byste vědět, co si jiní lidé myslí?“ započal besedu pan Becher s tím, že právě tuto skutečnost autoři knih svým čtenářům odhalují. Děti následně seznámil s historií knihy, s tím, jak funguje český knižní trh, věnoval se dělení knih, ukázal dětem různé druhy knih a jejich zpracování i techniky, jak se dá kniha ozvláštnit. Nechyběly ani doprovodné aktivity, např. předvídání z obálek knih.
Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

Přišli k nám Mikuláš, čerti i andělé
Dnes navštívil děti z prvního stupně Mikuláš s hodnými andílky a zlobivými čerty. Malé hříchy děti odčinily zpěvem neb.. více
Výjezdní Logic-Con
Na listopadovém čtyřdenním Logic-Conu s nadanými dětmi naší školy se toho dělo hodně. Šifry a sudoku, hlavolamy, robot.. více
LiStOVání s Lukášem Hejlíkem
Dnes jsme společně s herci Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou LiStOVali. Nižšímu stupni představili knihu „Šmodrcha – Pěk.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den