Beseda s nakladatelem a knihkupcem

Na druhý jarní den měli šešťáci z áčka a béčka možnost projít se po cestě knihy od autora ke čtenářům. Do naší školy jsme pozvali nakladatele a nezávislého knihkupce v jedné osobě Jana Bechera z Frýdku-Místku, a to v rámci projektu Den pro školu Nadace České spořitelny. „Chtěli byste nahlédnout do hlav jiných? Chtěli byste vědět, co si jiní lidé myslí?“ započal besedu pan Becher s tím, že právě tuto skutečnost autoři knih svým čtenářům odhalují. Děti následně seznámil s historií knihy, s tím, jak funguje český knižní trh, věnoval se dělení knih, ukázal dětem různé druhy knih a jejich zpracování i techniky, jak se dá kniha ozvláštnit. Nechyběly ani doprovodné aktivity, např. předvídání z obálek knih.

Taneční kurzy v 9. ročníku? Skvělý nápad!
Deváťáci měli letos poprvé výjimečnou příležitost naučit se základy společenských a latinskoamerických tanců pod veden.. více
Projekt Comparing schools
V květnu a červnu jsme pracovali na projektu Comparing schools opět s německými a španělskými spolužáky. Nejprve jsme .. více