Beseda s nakladatelem a knihkupcem

Na druhý jarní den měli šešťáci z áčka a béčka možnost projít se po cestě knihy od autora ke čtenářům. Do naší školy jsme pozvali nakladatele a nezávislého knihkupce v jedné osobě Jana Bechera z Frýdku-Místku, a to v rámci projektu Den pro školu Nadace České spořitelny. „Chtěli byste nahlédnout do hlav jiných? Chtěli byste vědět, co si jiní lidé myslí?“ započal besedu pan Becher s tím, že právě tuto skutečnost autoři knih svým čtenářům odhalují. Děti následně seznámil s historií knihy, s tím, jak funguje český knižní trh, věnoval se dělení knih, ukázal dětem různé druhy knih a jejich zpracování i techniky, jak se dá kniha ozvláštnit. Nechyběly ani doprovodné aktivity, např. předvídání z obálek knih.
Mgr. Petra Moravcová


Podobné aktuality

V badmintonu opět na bedně
V pátek 9. června byl odehrán druhý badmintonový turnaj pro kategorii hráčů z 8. a 9. tříd. Turnaje se zúčastnilo přes.. více
Čtyři badmintonové medaile pro naši školu
Naše škola ve spolupráci se SVČ a SK Badminton Boreček dnes uspořádala okresní kolo badmintonového turnaje pro 6. a 7... více
Vzduch pro život nám zavál bronz
Obrovský úspěch zaznamenala žákyně 6. A Rozálie Lévayová. Se svou povídkou nazvanou „Bývalo tu hezky“ zabodovala v cel.. více
Static overlay
Chcete k nám přihlásit vaše dítě?

Poskytujeme dokonalé vzdělání pro vaše dítě každý den