Beseda s nakladatelem a knihkupcem

Na druhý jarní den měli šešťáci z áčka a béčka možnost projít se po cestě knihy od autora ke čtenářům. Do naší školy jsme pozvali nakladatele a nezávislého knihkupce v jedné osobě Jana Bechera z Frýdku-Místku, a to v rámci projektu Den pro školu Nadace České spořitelny. „Chtěli byste nahlédnout do hlav jiných? Chtěli byste vědět, co si jiní lidé myslí?“ započal besedu pan Becher s tím, že právě tuto skutečnost autoři knih svým čtenářům odhalují. Děti následně seznámil s historií knihy, s tím, jak funguje český knižní trh, věnoval se dělení knih, ukázal dětem různé druhy knih a jejich zpracování i techniky, jak se dá kniha ozvláštnit. Nechyběly ani doprovodné aktivity, např. předvídání z obálek knih.
Mgr. Petra Moravcová

Psaní od srdce putují seniorům
Čtyři třídy na 2. stupni se rozhodly zapojit se do projektu Psaní od srdce, jenž je zaměřen na seniory žijící jak v do.. více
Stříbro z atletického čtyřboje